Komentáre

Ako si vybrať rozkladaciu pohovku?

Ako si vybrať rozkladaciu pohovku?

Rozkladacia pohovka znamená sedenie počas dňa a posteľ v noci. Pohovky kabrioletov, ktoré sú ideálne v malom priestore, a najmä v študentských štúdiách, nám umožňujú prijímať našich blízkych a rodinu. Existuje veľa modelov a nie všetky majú rovnaké použitie. Ako si vybrať rozkladaciu pohovku? Pokúsme sa odpovedať na túto otázku spoločne.

Určite budúce použitie pohovky

Predtým, než vám dôjdu a kúpite si rozťahovaciu pohovku, musíte si položiť správne otázky. Ako často v tom plánujete spať? V ktorej miestnosti bude umiestnená? Aké rozmery? Aký dizajn? Je zrejmé, že si nevyberiete tú istú pohovku v obývacej izbe na príležitostné použitie av štúdiu na každodenné použitie. Pretože sme všetci citliví na dekoráciu nášho interiéru, je možné určiť poťah a farbu rozkladacej pohovky. A áno, niekedy je to toto kritérium, ktoré vám umožňuje vybrať si medzi dvoma pohovkami.

Rôzne prestaviteľné sedacie súpravy

Vo veľkej konvertibilnej rodine nájdeme lavičky. Skladajú sa zo zloženého matraca potiahnutého poťahom. Matrac sa používa na spanie aj na sedenie. Ak je rozkladacia pohovka zložená na polovicu, nazýva sa cvaknutie, ak je matrac zložený do troch, nazýva sa BZ. Pohovky kabrioletov majú na svojom boku sedadlo, ale aj matrac a pružinu z boxu, ktorá sa pod sedadlom sklopí. Sedačky a lavice sú dva samostatné výrobky. Kým rozťahovacia pohovka sa zdá byť zamieňaná s klasickou pohovkou s opracovaným operadlom, širokým sedadlom a lakťovými opierkami, lavica slúži skôr ako príležitostný kus nábytku.

Kritériá pre výber rozťahovacej pohovky

Pri kúpe rozťahovacej pohovky budete musieť venovať pozornosť kvalite matraca. Čím viac je posteľná bielizeň použitá, tým viac bude matrac odolný. Pre príležitostné lôžko si môžete zvoliť penovú matraci strednej hustoty (menej ako 30 kg / m²). Pre bežné obliečky uprednostňujte penové matrace s vysokou hustotou (viac ako 30 kg / m²). Ako súčasť dennej postele si vyberte pamäťovú penu, latex alebo penovú matraci.
Inštalačný mechanizmus musí byť tiež pevný. Uistite sa, že je kvalita otvorov a ľahkosť otvárania. Ak ju musíte prinútiť, je pravdepodobné, že pohovka, ktorá sa dá prestaviť, nebude trvať roky. Nakoniec sa uistite, že máte priestor na premenu pohovky na posteľ. Na tento účel uprednostňujte nábytok na kolieskach okolo pohovky, aby ste pri spaní uvoľnili miesto. Pre väčšie pohodlie ponúkajú niektoré konvertibilné sedačky úložný priestor. Je to stále užitočné a nie je to drahšie!