Ostatné

Zamrznutá zem, sneh ...: tipy na bezpečný pohyb po záhrade alebo balkóne

Zamrznutá zem, sneh ...: tipy na bezpečný pohyb po záhrade alebo balkóne


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Globálne otepľovanie je v správach všadeprítomné. Každú zimu však prežívame epizódy extrémneho chladu vrátane námrazy alebo snehu. Počas zimnej sezóny je obtiažnejšie sa bezpečne pohybovať na záhrade, na terase alebo na balkóne. Ako na to? Redakčný tím vám radí!

Dobré návyky

Ak bývate v oblasti so silnými zimami, mali by ste si zvyknúť na čistenie snehu z príjazdových ciest a terasy. V prípade mrazu sa snehový koberec nezmení na ľad. Na ľahké odstránenie snehu sú k dispozícii špeciálne lopaty a metly. Ostražitosť je u tých najmenších nevyhnutná. Naši batoľatá nemajú vždy predstavu o nebezpečenstve, musíme im vysvetliť, že pôda je klzká a že nemôžu bežať tak, ako chcú. Nezabudnite ich dobre nosiť a predovšetkým ich sprevádzať, kým si berú známky.

Výber správneho povlaku

Aby ste znížili riziko pádu v zime, vyberte si ten správny povlak na terase ako na balkóne. Existujú dlaždice navrhnuté tak, aby odolali chladu. Okrem pretrvávania v priebehu času tieto pôdy obmedzujú hromadenie vlhkosti. Sú menej klzké, keď sneží, mrzne alebo prší!

Záhrada pod snehom

Keď záhradu pokrýva koberec snehu, je najlepšie ísť tam. Okrem rizika pádu riskujete aj chodenie po kvetinových záhonoch. Ak nemáte na výber, je nutné si obliecť obuv. Oblečenie na après-ski je najlepšou voľbou, ale môžete sa tiež rozhodnúť pre záhradné topánky alebo tenisky. Vyvarujte sa plochých podrážok, vďaka ktorým budete skĺznuť. Všeobecne platí, že skúste zostať na uličkách a chodiť na čerstvom snehu, pretože sneh už naplnený schodmi môže byť veľmi klzký.

Z terasy sa stane klzisko

Na záhrade môže byť v zime nebezpečná terasa. Ak zasneží alebo zamrzne, terasa je veľmi klzká a riziko pádu veľmi vysoké. Najlepšie je stále obmedziť prístup. Oblečenie vhodnej obuvi a pomalý pohyb okolo tela sú bezpečnostné opatrenia, ktoré treba rešpektovať, ak musíte ísť na svoju terasu.