Ostatné

Okno z PVC: ako ho renovovať?

Okno z PVC: ako ho renovovať?

Väčšina okien predávaných vo Francúzsku je vyrobená z PVC. Tento úspech sa vysvetľuje mnohými výhodami, ktoré tento materiál pochádza z plastu. PVC sa vyznačuje dobrou izolačnou schopnosťou a je k dispozícii v rôznych farbách. Je to tiež robustný a odolný materiál, pričom sa nezabúda na to, že je ekonomicky výhodné nakupovať. Existujú dva spôsoby, ako renovovať PVC okno: čiastočná a úplná renovácia. Nájsť ďalšie články na tému: Citácie pre práce s inštaláciou okna

Čiastočná renovácia PVC okna

Ak chcete vykonať renovačné práce na okne, prvým krokom je pozorovanie stavu existujúceho rámu (rámu alebo pevnej časti). Ak je stále v dobrom stave, nie je potrebné okno úplne vymieňať. Postačuje na vykonanie niektorých základných opráv. V závislosti od charakteru poškodenia opravíte tesnenia, vymeníte zasklenie, odstránite škrabance v PVC atď. Jedná sa o relatívne jednoduché opravy, ktoré môžete urobiť sami. Po dokončení opráv môžete začať s čiastočnou rekonštrukciou, ktorá spočíva v zachovaní starého rámu a inštalácii nového zasklenia. Zvyčajne to znamená vytvorenie vlastného okna. Pokiaľ ide o inštaláciu, zásah trvá iba asi hodinu a prevádzka nie je príliš drahá. Je to skutočne jednoduché miesto, ktoré nevyžaduje použitie náterových hmôt alebo muriva.

Kompletne renovujte PVC okno

Ak sa rozhodnete pre úplnú renováciu, budete musieť odomknúť staré okno (otvorenie a spiace) a nahradiť ho novým. Ak je vaše okno príliš staré alebo v zlom stave, zasklenie, stolárstvo a rám sú pravdepodobne príliš krehké a je potrebné ich vymeniť. Je to zložitejšia operácia ako čiastočné rekonštrukčné práce. Trvanie prác môže byť medzi jednou a tromi hodinami a vyžaduje si to veľa opatrnosti. Je vhodné pracovať v tíme, aby ste sa vyhli incidentom. Pred začatím stavby musíte naplánovať maľovanie, tesárstvo, kovanie, povrchovú úpravu, po dokončení inštalácie nového okna. Tento typ zásahu je vo všeobecnosti ponechaný na odborníkov v oblasti renovácie, pretože úplná renovácia okna môže v prípade nesprávneho uskutočnenia zničiť dekoráciu miestnosti.

Vlastnosti PVC pre renováciu okien

PVC je najlacnejším materiálom, pričom je najvýhodnejší z hľadiska kvality / ceny. Ak boli vaše pôvodné okná už vyrobené z PVC, výberom renovácie s novým oknom z PVC zachováte architektúru miestnosti. PVC je tiež veľmi obľúbeným materiálom pre jeho akustické a tepelné izolačné vlastnosti. Stále viac odborníkov zvažuje PVC ako referenčný materiál pre stavbu a renováciu, pretože je ťažké ho zmeniť.