Informácie

4 tipy pre babičku na upchatie umývadla

4 tipy pre babičku na upchatie umývadla


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tip č. 1: Uvoľnite umývadlo horúcou vodou

Ak zistíte, že zápasíte s a upchatý drez a že nemáte po ruke žiadnu obchodnú chemikáliu alebo riad, budete musieť mať k dispozícii prostriedky, ktoré máte k dispozícii. Uisťujeme vás: existuje veľmi jednoduchá metóda, ktorá vám to umožňuje odblokovať umývadlo vo väčšine prípadov to vyžaduje iba vriacu vodu!

Varte 1 liter vody v panvici a nalejte všetko priamo do odtokového otvoru vášho umývadla. Teplo zjemní predmety, ktoré upchávajú drez, a zástrčka by sa mala rýchlo vypustiť.

Tip č. 2: zvládnite mäsiarsky drez s jedlou sódou

Myslel si si jedlá sóda Bolo to užitočné iba na to, aby vaše vodovodné batérie žiarili alebo bielili zuby vašich najmladších? Nie! V kuchyni alebo kúpeľni sa dá tiež použiť na odblokovanie drezu v dvoch krokoch, troch pohybov. Takže ak trik s vriacou vodou nefungoval a váš drez je stále upchatý, postupujte takto:

 • Vezmite si vysoký pohár a naplňte ho bielym octom.
 • Pridajte lyžicu hrubej soli a lyžicu jedlej sódy.
 • Všetko premiešajte, potom nalejte a nechajte pôsobiť 10 minút v dreze.
 • Opláchnite tečúcou veľmi horúcou vodou.

Chemická reakcia vyvolaná zmesou biely ocot- jedlá soda-hrubá soľ by mala byť dostatočne silná, aby zástrčka v dreze zmizla.

Tip 3: Na odstránenie zátokovej zátky použite záhradnú hadicu

Ak je váš drez upchatý a nemáte po ruke biely ocot ani jedlú sódu, vedzte, že môžete odstrániť zástrčku v dreze s jednoduchou záhradnou hadicou. Ak to chcete urobiť, začnite zatlačením záhradnej hadice nadol z odtoku zaneseného drezu. Potom zapnite vodu v hadici a nechajte ju pretekať, aby ste zničili zátku. Ak to nestačí, môžete tiež ísť tam a späť s hadicou: zástrčka by nemala odolať!

Varovanie: ak je potrubie veľmi zanesené, riskujete, že budete všade dávať vodu, takže keď zapnete kohútik, buďte opatrní ...

Tip č. 4: vyrobte si domácu fretku na upchatie umývadla

fretka, je to nástroj, ktorý sa môže ukázať ako veľmi efektívny v prípade upchatia drezu ... ale pod podmienkou, že ho máte po ruke! Ak tomu tak nie je, nebojte sa, môžete si ho vyrobiť jednoduchým železným vešiakom: rozložte ho, vytvorte háčik na jednej strane a rukoväť na strane druhej. Akonáhle je pripravený, riešiť korok!

Bonusový tip: ako zabrániť upchatiu vašich potrubí?

Aby ste sa vyhli zbytočnému upchávaniu drezu každé 2 mesiace, uvedomte si, že nalievaním týždenne do vašich fliaš 2 litre vriacej vody zdobenej 6 polievkovými lyžicami hrubej soli ich budete chrániť pred zátkami ... a vy vyhnúť sa aj mnohým starostiam!Komentáre:

 1. Dair

  Trafili ste na miesto. Skvelý nápad, podporujem ho.

 2. Travers

  you were not mistaken, everything exactly

 3. Cranleah

  Myslím, že sa mýli. Som si istý. Musíme diskutovať. Napíš mi v PM, hovor.

 4. Korian

  The article is excellent, the previous one is also very even

 5. Akinobei

  Ďakujeme za pomoc s týmto problémom. Všetko dômyselné je jednoduché.Napíšte správu