Tipy

Navštívte hortillonnages Amiens, výnimočné svetské záhrady

Navštívte hortillonnages Amiens, výnimočné svetské záhrady

Hortillonnages sú skutočné plávajúce záhrady prelínané kanálmi, navrhnuté Rimanmi na pestovanie zeleniny pre jednotky Julia Caesara. Názov týchto jedinečných umelých miest na svete pochádza z latinského „Hortus“ (záhrada). Dnes vám ponúkame návštevu v srdci hlavného mesta Picardie, kde sa nachádza výnimočné krajinářské miesto zhromažďujúce stovky malých skrytých záhrad. Jacques Leullier, prezident Asociácie pre ochranu a ochranu lokality Hortillonnages, rozpráva úžasný príbeh týchto konkrétnych záhrad. Skladá sa z 300 hektárov obrábanej pôdy od stredoveku, ktorú lemujú malé kanály, aranžmány Amiens boli po stáročia hojdané Avre a Somme. zoberieme vás dnes na výlet loďou!

Povedzte nám príbeh hortillonnages…

Záhradníctvo v oblasti Pikardie existuje už stovky rokov. Tieto ostrovčeky s veľmi úrodnou pôdou získanou na močiaroch živili mesto Amiens až do minulého storočia vďaka svojej kultúre ovocia a zeleniny. Aj dnes táto bohatá a vlhká pôda produkuje až tri zeleninové plodiny ročne. V priebehu rokov sa však jeho plocha značne znížila z dnešných 1500 hektárov (uvedených v 15. storočí) na približne 300 hektárov. Záhradnícke trhy sú tiež neoficiálnejšie, miesto je rozdelené na 2000 pozemkov, ktoré pestujú hlavne amatérski záhradníci.

Aké sú zvláštnosti takýchto záhrad?

Mali by ste vedieť, že ostrovčeky sú erodované každý rok, okusované vodou kanálov. Z tohto dôvodu sa musia pravidelne čistiť a plávajúce záhrady sa musia rekonštituovať pomocou bahna, aby mohli vydržať. Táto špecifickosť viedla aj k vytvoreniu tradičného spôsobu riečnej dopravy, ktorý je špecifický pre náš región: loď na korne. Je veľmi predĺžená a na koncoch mierne zdvihnutá, predstavuje druh naklonenej roviny, ktorá umožňuje ľahký prechod z lode na zem bez poškodenia vyvýšených a krehkých brehov.

Ako vyzerajú záhrady dnes?

Veľké záhradnícke záhradnícke oblasti ustúpili malým pozemkom, ktoré sa rozkladajú na štyroch obciach a pestujú ich rodiny v regióne. Existujú jednotlivé zeleninové záhrady, ovocné stromy, ale aj rôzne kvety. Sedem hortíl (záhradkárov) stále pestuje ovocie a zeleninu prvýkrát na približne 10% lokality. Pre lepšie spoznanie regiónu sú počas turistickej sezóny (od apríla do októbra) organizované prehliadky v korne so sprievodcom, na krátkej trase medzi 65 km kanálov v lokalite! Každý rok ponúkame tiež súťaž kvetinových bánk, na ktorej sa zúčastňuje mnoho záhradníkov, ako aj hortonnage party. V tento deň berú záhradníci na trh svoju úrodu do centra Amiens, aby ju predali na trhu, tak ako v minulosti: festival chutí a farieb, ktorý objavíte spolu s rodinou ...
Informácie na //www.hortillonnages-amiens.fr/