Užitočný

Testoval som pre vás: šijací stroj Hema

Testoval som pre vás: šijací stroj Hema


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Šijací stroj za menej ako 60 €? Nemožné? Je to však šialené hazardné hry, ktoré uviedla na trh holandská značka Hema a ktorá ponúka prvý nízkonákladový model vo Francúzsku, ktorý je k dispozícii vo všetkých obchodoch a v e-shope tejto značky. Zatiaľ čo ceny klasických šijacích strojov - Singer a Brother na čele - niekedy dosahujú 1 000 EUR, Hema ponúka všetkým nadšencom šitia možnosť mať vysoko výkonný model za prijateľnú cenu. Na základe prudko sa rozvíjajúcich domácich majstrov, ktoré už niekoľko rokov fascinujú francúzštinu, vytvorila spoločnosť Hema prvý elektronický nástroj, ktorý je veľkým prísľubom domácich diel a diel všetkého druhu. Chcel som vyskúšať tento nový zvrat vo svojich farbách, aby som zistil, či hodnota za peniaze bola výzvou.

Zisťovanie výrobkovSom veľmi rád, že môžem vyskúšať prvý šijací stroj uvedený na trh spoločnosťou Hema, ktorý tento produkt ponúka prvýkrát v katalógu. Po odstránení obalu objavím v porovnaní s konkurenciou veľmi farebný stroj (pre väčšinu z nich biely), ale malý. Nožný ovládač má takmer polovičnú veľkosť ako štandardný pedál, čo je detail, ktorý môže niektorých ľudí odradiť, ale ktorý ma osobne neobťažoval. Na strane príslušenstva sa výrobok dodáva so základnými prvkami nevyhnutnými na začatie šitia, vrátane niekoľkých ihiel (vrátane dvojitého modelu), cievok už obklopených niťou, cievkou, cievkou cievky a regulátorom napätia nite. Preto je celkom možné pustiť sa do šitia bez akýchkoľvek dodatočných nákladov: prvý pozitívny bod pre produkt.

Rýchle a ľahké uvedenie do prevádzkyŠijací stroj Hema funguje ako každý klasický model: začína pomocou tlačidla zapnúť / vypnúť a ihla sa spustí dotykom nožného ovládača (ktorý pracuje s noha). Vysvetlivka ilustruje každý krok spustenia pre nováčikov (a najmä tých, ktorí integrujú vlákno prvýkrát ... Jeho inštalácia môže byť niekedy mätúca!). Okrem toho ma príjemne prekvapilo, že som tu našiel tie isté funkcie ako v konkurentoch strednej kategórie, menovite 10 modelov rôznych bodov, mini viedlo k osvetleniu pracovnej plochy, rezač drôtu, predok / zadný, ako aj režim nastavenia napnutia nite. Ďalšie dobré prekvapenie: šijací stroj má záruku 2 roky a spoločnosť Hema sa zaväzuje, že ho v prípade poruchy opraví.

Prvé skúšky šitím


Pre začatie testu som sa rozhodol vyrobiť poťah na vankúš s peknou ľahkou bavlnenou tkaninou. Rozhodol som sa pre klasický rovný steh a aktivoval som ihlu, ktorá sa zlomí po minúte. Preto ju nahradím iným, ktorý sa po prestávke obnoví po prestávke, aby som nahradil látku. Záver, kvalita ihiel ponecháva niečo, čo je potrebné, aj keď to nie je drahý prvok (ihly sú ľahko dostupné komerčne za smiešnu cenu). Takže pokračujem vo svojej práci a tentoraz dokončím svoju pokrývku bez problémov po vyskúšaní rôznych stehov, ktoré fungujú dokonale.
Aby som otestoval odolnosť stroja, vzal som si rôzne pomerne silné tkaniny, aby som zistil, ako reaguje: ihla veľmi dobre drží froté látky rovnako ako džínsy. Po hodine šitia ma zvíťazil produkt, ktorý dokonale vyhovuje mojim očakávaniam občasnej krajčírky. Preto ju odporúčam začiatočníkom a všetkým, ktorí používajú šijací stroj v diletante: stroj ponúka základné funkcie, ktoré sú dosť dostatočné pre malé každodenné práce, ale pre skúsenejšie krajčírky trochu redukované.
cena : 59 € www.hema.fr