Ostatné

Ako účinne bojovať proti vlhkosti v miestnosti?

Ako účinne bojovať proti vlhkosti v miestnosti?

Aby sa predišlo plesniam v miestnosti, je dôležité bojovať proti vlhkosti. Aby to bolo možné dokázať, triky niektorých babičiek sa ukázali ako úplne účinné bez toho, aby bolo potrebné ich zlomiť. Redakcia vám povie všetko!

Tip 1: vyrobte si domáci odvlhčovač

Ľahko nájsť komerčne, odvlhčovač môže byť tiež doma. Aby ste to dosiahli, najprv nakrájajte fľašu s vodou na polovicu, potom obklopte krk kompresiou držanou na mieste elastickými pásikmi. Nalejte naň niekoľko kvapiek éterických olejov a potom do krku pridajte hrubú soľ. Nakoniec, ako pasca na osy, nasaďte časť v tvare lievika na dno fľaše. Všetko, čo musíte urobiť, je umiestniť ho do vlhkej miestnosti.

Tip 2: Zvyšky arabskej gumy zlikvidujte

Na zníženie vlhkosti v miestnosti umiestnite malé kúsky aromatickej arabskej gumy (a nie tej, ktorá je určená na varenie). Ten absorbuje vlhkosť, dezinfikuje uzavreté časti a zároveň ich parfumuje. Druhá myšlienka: môžete ich dať aj do skriniek a skriniek, aby ste predišli plesniam.

Tip 3: Stavte na soľ

Hrubá soľ na varenie je určite jedným z vašich najlepších spojencov na prekonanie vlhkosti v skriniach! Musíte ich zlikvidovať iba v niekoľkých šálokch a nainštalovať ich do miestností, kde to bude potrebné. Rady: nezabudnite pravidelne meniť hrubú soľ.

Tip 4: vyberte si uhlie

Nemusíte o tom nevyhnutne premýšľať, ale uhlie je veľmi účinné v boji proti vlhkosti prostredia. Všetko, čo potrebujete, je umiestniť niekoľko kusov dreveného uhlia do nádoby s perforovaným vekom. Ak chcete zachovať ich efektívnosť, nezabudnite ich zmeniť najmenej každé dva týždne.