Informácie

Francúzi a ich kúpeľňa

Francúzi a ich kúpeľňa


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Francúzska kúpeľňa, malá alebo veľká, s vaňou alebo sprchovacím kútom, sa nikdy neprestane vyvíjať. Už žiadne bezduché funkčné kúpeľne! Skutočnými priestormi na relaxáciu sú vodné prvky zdobené farbami a zároveň otvárajú know-how dizajnérov. Čo robíme v našich kúpeľniach? Aké sú nové trendy? Toto je dešifrovanie redakčného personálu!

Z kúpeľne sa stáva obývacia izba

Francúzi milujú svoju kúpeľňu. Jeho miesto sa v posledných rokoch jednoznačne vyvinulo. Aby sme lepšie porozumeli tomuto javu, pozrime sa na štúdiu, ktorú vykonali spoločne odborník na kúpeľne Jacob Delafon a inštitút Sorgem IMR. To predovšetkým hovorí, že 20% Francúzov považuje kúpeľňu za svoju obľúbenú izbu. Ak chce 42% Francúzov stráviť viac času v kúpeľni, je to hlavne preto, že je to priestor na oddych 59% opýtaných. Toto útočisko mieru je synonymom relaxácie pre jedného Francúza v dvoch, ale aj pokoja a pohody. V kúpeľni je tiež miesto, kde milujeme a kde sme milovaní. A áno, 80% opýtaných si myslí, že kúpeľňa je miestom premeny a krásy. A jeden z dvoch Francúzov pripúšťa, že sa tam už miloval.

Dnešná kúpeľňa

V kúpeľni už nie je funkčný priestor bez dekorácie. Francúzi dnes rozmaznávajú svoje rybníky rovnako ako svoju kuchyňu. Kúpeľne sú personalizované, buď vybavené krásnou značkovou vaňou alebo nádhernou sprchou. Konfrontujú sa dva hlavné trendy, a to praktické a teplé kúpeľne a elegantné kúpeľne. Farba sa pozýva na steny, nábytok, posteľná bielizeň a ušľachtilé materiály sú často ocenené.

Farby a materiály

V našich kúpeľniach sú farby nevyhnutné. Najobľúbenejšie sú prírodné farby a farby blízke prírodným farbám. Veľmi dobre sú zastúpené aj odtiene modrej a zelenej, ako aj hnedé, béžové, sivé a biele. Zriedkavejšie sú pozvané jasné farby. Ružový a fialový lesk v dievčenských kúpeľniach, zatiaľ čo červený a oranžový pridá k modernému vodnému prvku melóny. Tmavé farby sa vyskytujú zriedkavejšie. Ich prítomnosť je obmedzená na nábytok a bielizeň do kúpeľne.
Čo sa týka veci, príroda je opäť ocenená. Výhodnými materiálmi sú drevo, bridlica a kamienok. Nakoniec má sklo krásnu časť. Vďaka svojej priehľadnosti rozširuje malé kúpeľne a umožňuje svetlo. Dekoratívne prvky kúpeľní sú málo a sú dobre vybrané. Rastliny reagujú na prítomnosť rovnako ako odklonené objekty. Váha tak slúži ako držiak na uterák a kozmetické výrobky sú oblečené vo farbách, aby nový kokón v dome priniesli dekoratívny nádych.