Ostatné

Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste uspeli v pestovaní v kvetináčoch

Všetko, čo potrebujete vedieť, aby ste uspeli v pestovaní v kvetináčoch


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Existujú malé stoly zdobené a príjemnejšie ako väčšie a prestížne. Veľkosť nie je všetko a aj keď je vaše pole vyjadrenia obmedzené na niekoľko metrov štvorcových na oblohe, myslite na to, akoby to bola záhrada. Tento nedostatok priestoru si bude vyžadovať iba o niečo viac dôslednosť, dobrú znalosť obmedzení pestovania v kvetináčoch a dodržiavanie niekoľkých pravidiel zloženia, aby sa dosiahlo úspešné predstavenie. Budeme trvať na pravidlách zloženia a výbere rastlín, pretože vedieť, ako udržať rastliny nažive, nestačí na to, aby ste sa nazývali záhradníkom alebo tvrdili, že máte atraktívnu záhradu! Pestovanie v kvetináčoch alebo vaniach umožňuje tým, ktorí si chcú vyzdobiť svoju terasu alebo balkón, alebo ešte miernejšie vysadiť parapet. Nie je to však ochrana mestských záhradníkov! Kultúra v kvetináči má zmysel aj pre záhradníka, ktorý má záhradu: privítať mrazy, ktoré sa musia v zimných mesiacoch prezimovať ich vrátením do útulku, alebo oživiť bezprostredné exteriéry záhrady. dom, pomocou kvetináčov rôznych farieb, tvarov a výšok. Pretože pestovanie v kvetináčoch umožňuje - takmer ľahšie ako v záhrade - predstaviť si priestor zábavným a rozmanitým spôsobom. Všimnite si, že pre tých, ktorí neveria svojej fantázii, sú obce šampióny cvičenia a že veľa dobrých nápadov je možné získať na základe ich výsledkov, a to tak z hľadiska rastlinných manželstiev, ako aj typológií. a ako ich zavesiť alebo zariadiť.

Vyberte si hrnce a vane opatrne

Vaše kvetináče budete mať pravdepodobne dlhšie ako vaše rastliny a ich špecifiká potom budú závisieť od pohody vašich plantáží. Dva dobré dôvody na ich starostlivé výber! Tu je niekoľko tipov: - Dávajte pozor na celkovú hmotnosť vašej malej záhrady: „Koľko váži môj citrón?“ Tu je otázka, ktorú sa obyvateľ v rodinnom dome nikdy nebude pýtať, ale naopak, mestský obyvateľ, záhradník na svojej terase a hneď po jeho projekte. rozsah, nemal by ignorovať! V rovnakom duchu sa uistite o spoľahlivosti závesných systémov, ktoré používate na zavesenie kvetináčov na vaše rolety a zábradlia okien. - Vedome si vyberte materiály pre hrnce a vane : Hovorili sme o váhe, vieme o tom, že plastový hrniec je oveľa ľahší ako jeho náprotivok v terakotovej. Na druhej strane tento druh zaisťuje lepšie životné podmienky pre korene, ktoré chráni pred prehriatím. Ako vždy, budete musieť zvážiť klady a zápory! - Pomysli na zalievanie v tejto fáze: V záhradnom centre si nemôžete nevšimnúť kvetináčov s vodnými rezervami. Veľmi praktické integrované zariadenie, pretože počas letnej sezóny poskytuje rastlinám malú autonómiu. Dosť na odchod na dlhý víkend alebo týždeň opúšťajúci balkón, ktorý sa o seba postará.

Vyberte si rastliny starostlivo

Budete sa musieť naučiť dávať svoj vkus do pozadia a najskôr premýšľať o primeranosti medzi rastlinami a ich rastovým priestorom, ako aj o účinku, ktorý chcete dosiahnuť. Nevadí, toto je dobré cvičenie, ktoré vás naučí, ako sa dostať z (príliš) známych druhov a ako objavovať čaro plné šarmu! Tu je niekoľko tipov: - Vyberte si svoje rastliny podľa miesta, kde ich plánujete : Kto hovorí, že pestovanie v kvetináčoch často hovorí o problémoch zalievania, rastliny nemajú možnosť preniesť vodu hlboko do suterénu. Aby ste sa vyhli údržbe, je múdre zvoliť rastliny, ktoré sa neboja sucha. Niektoré zaujímavé odrody na slnku: gazania, hymna, osteospermum, verbény, lantány… Ak sú vaše plodiny na veľmi tienistom mieste, nájdete tu niekoľko odrôd, ktoré vás potešia: lamiers, impatiens, lobellias, begonias… - Vyberte si svoje rastliny podľa štádia, ktoré chcete vytvoriť: Chcete zoslabiť vis-à-vis, maskovacie škaredé rúry, priviesť svetlo na pevnú stenu alebo predstaviť farbu? Opýtajte sa sami seba na otázku vašich potrieb, a to ešte pred otázkou rastlín, ktoré sa vám páčia, pretože práve tento prístup vám umožní dobre premyslieť svoj priestor ako celok od prvých výsadieb. Bez problémov a ak je to predovšetkým farba, ktorá vás poteší, vyplňte kvetmi, viacročné alebo jednoročné, výberom odrôd, ktorých kvetiny sú rozložené. Ak hľadáte ochranu zraku, predstavte si vždyzelené kríky - bambus, thuja, vavrín, atď. - ktoré vytvoria perfektné obrazovky. Uvedomte si však, že nič vás nenúti vytvárať skutočnú vizuálnu „stenu“, pričom hrozí, že prídete o otvorenie vonkajšej strany, ktoré prináša váš balkón alebo terasa. Naopak, neváhajte vyrezávať svoje rastliny (napríklad vavrín do gule na stonke), aby ste vytvorili tvary a animácie. Rastlina potom zostane dostatočne nepriehľadná, aby vás ochránila pred vonkajšími vzhľadmi.

Vypočujte si potreby svojich rastlín

Na rozdiel od dobre zavedenej záhrady, ktorá dokáže do určitej miery hospodáriť samostatne (s výnimkou buriny), nemôže byť kvetinová záhrada úspešná bez pravidelnej starostlivosti a starostlivosti. Tu je niekoľko tipov: - Zaistite dobré odvodnenie: To je kľúč k dobrému zdraviu koreňov ... a teda aj rastlín! Zámerom je umožniť dobrý obeh vody v kvetináči, zabrániť jej stagnácii a spôsobiť tak riziko hniloby koreňov alebo dokonca zamrznutia rastliny a samotného kvetináča v zime. Vyberte si hrnce s otvorom s priemerom 8 - 10 mm. Ak používate dekoratívny kvetináč, vyberte ho výrazne vyššie ako kvetináč, aby spodok hrnca neprišiel do styku so stojatou vodou v kvetináčoch. Nakoniec v čase výsadby sa uistite, že vytvoríte skutočné drenážne lôžko: na dno umiestnite veľmi drenážne substráty, ako sú hlinené gule alebo kamienky, približne do 1/5 výšky hrnca. - Vyberte správne substráty : Nie všetky rastliny majú rovnaké potreby. Niektorí (azalky, vresy ...) uspejú iba vtedy, ak budú mať vresovcovú zem. Dbajte na osobitné potreby každého v čase výsadby. - Dajte si pozor na zalievanie : Tu je otázka, tŕnitý bod, ktorý dokáže ohnúť tie najväčšie záhradné túžby a odradiť tých, ktorí sa už vydali na dobrodružstvo. Pretože pestovanie v kvetináčoch je chamtivé vo vode - viac ako pestovanie v zemi - korene v tomto zmenšenom priestore rýchlejšie schnú, čo im zabraňuje preniknúť do hĺbky. Ak je tam dážď, stačí skontrolovať účinnosť vašich odvodňovacích systémov. Ak voda chýba a musíte byť neprítomní, použite jedno z nasledujúcich zariadení: systém na zadržiavanie vody, ktorý sa vysadí do kvetináča, vane s rezerváciou vody alebo automatický postrekovací systém ( potrubie, ktoré odkvapkáva všetky vaše hrnce). Okrem toho môžete svojim rastlinám včas ponúknuť skutočný kúpeľ (mladosti) ponorením koreňovej gule, zatiaľ čo sa hlboko vsiakne. - Chráňte svoje rastliny pred klimatickými rizikami : Ak je váš balkón vystavený vetru, musíte ho pred umiestnením rastlín utrieť (napr. Pomocou latí). V zime chráňte rastliny odolné proti mrazu zimným závojom. V lete kúpte lístie v prípade silného tepla a postavte mulč, ktorý obmedzí odparovanie vody. - Pravidelne udržiavajte svoje rastliny: Nevýhoda pestovania v kvetináčoch alebo na malom priestore? Choré rastliny a zlá údržba sa zaznamenávajú oveľa rýchlejšie! Budete musieť hľadať dojem optimálneho naplnenia. Z tohto dôvodu odstráňte choré rastliny a jednoročné rastliny ihneď po ukončení cyklu a využite príležitosť na zmenu svojho interiéru. - Hnojenie rastlín: Substrát z črepníkových rastlín je rýchlo vyčerpaný. Môžete oplodniť svoje rastliny odstránením prvých centimetrov pôdy a nahradiť ich novou pôdou. Tento krok môžete využiť na predstavenie tyčiniek hnojiva s pomalým uvoľňovaním. Niektoré hnojivá sú dodávané kvapalinou. Vyberte si podľa svojich preferencií a potrieb vašich rastlín.

Predveďte svoje hrnce a vane

Vzhľadom na obmedzený priestor je ešte dôkladnejšie premyslieť výber rastlín a ich zloženie! Tu je niekoľko tipov: - Hrajte sa s výškami: Nainštalujte nízke druhy a veľké odrody tak, aby sa navzájom zlepšovali. V prípade suspenzie umiestnite vysoké rastliny do stredu, inak sa zdá, že vaše zloženie nie je vyvážené. - Hrať s textúrami: Niektoré rastliny majú zamatové lístie, iné vzdušné, trnité ... Venujte pozornosť týmto vlastnostiam, aby ste ich mohli využiť, napríklad hraním na kontrastoch. - Hrajte s farbami: Cítite sa ako maliar a vytvorte farebnú atmosféru podľa vášho výberu. Môžete hrať na kartu odtieňov, kontrasty medzi doplnkovými ... všetko je možné, pokiaľ bude existovať hľadanie harmónie! - Odvážte sa mať veľa: Plodný účinok sa nedosiahne (iba) tesnou výsadbou. Určite 3 kvety nerobia kvetináč, ale nie príliš! Najdôležitejšie? Rešpektujte životný priestor každej rastliny a predstavte si zloženie, keď každá dosiahne svoju veľkosť pre dospelých. Aj keď ste netrpezliví, vedia, ako zmierniť svoju zápal tak dlho, ako to trvá, odmena bude iba väčšia! - Vytvorte rytmy: Myslíte si, že chcete všetky rastliny? Budeme sa však musieť naučiť vybrať! Pretože najkrajšie výsledky sa dosiahnu spojením niekoľkých odrôd, od 3 do 5 rokov. Navyše je to vizuálny chaos! Menej je smútok monotónnosti. Pomyslite na rytmus a pokúste sa ho znova vytvoriť prostredníctvom rôznych kompozícií. - Hrať na policiach: Neukladajte všetky hrnce na zem. Ak chcete mať výhľad, položte ich naopak v úrovni očí a hrajte na policiach pomocou rôznych výšok, ktoré môžete vytvoriť pomocou príslušenstva, ako je stôl, malá lavica, drevená polena. , mreže, zavesenie ... Využite aj podpery, ktoré máte k dispozícii (štrbiny žalúzií sú ideálne napríklad na zavesenie malých kvetináčov na výšku). Pochopíte tiež, že hraním na výšku je ľahšie pohybovať sa po balkóne!