Komentáre

Tipy: ako sa zbaviť roztočov?

Tipy: ako sa zbaviť roztočov?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Pôvodne jednoduché malé motýle, ktoré žijú vo voľnej prírode v okolitých lipových stromoch. Ale roztoče, existuje viac druhov. A niektorí sa zdráhajú usadiť sa v našich drahých domoch. Tu je niekoľko rád, ako sa babička zbaviť týchto nezmyslov, ktoré ovplyvňujú naše šatníky a skrine.

Tip 1: Stavte sa na matku prírodu

Roztoče, rovnako ako mnoho druhov hmyzu a parazitov, nepodporujú určité prírodné pachy. Neváhajte preto kvapkať pár kvapiek tymiánu, levandule alebo eukalyptového éterického oleja (nachádzajúceho sa v organických obchodoch alebo lekárňach) na vreckovku alebo kamienky, ktoré budete mať v zásuvkách na šaty. Okrem udržiavania moľov budete voňať svoje oblečenie jemnou vôňou.

Tip č. 2: Stavte na poklady vašej kuchyne

Kuchyňa, táto truhla s pokladom nasýtená trikmi babičky proti roztočom. Otvorte skrinky a vyzbrojte bobkovým listom, ktorý sa používa na dobré jedlo, a usporiadajte listy do skrinky. Žiadny vavrínový záliv? Suchá pokožka citrónov - alebo klinčekov - je vynikajúcim repelentom proti roztočom. Prísady, ktoré sa dajú ľahšie nájsť v supermarkete.

Tip 3: myslite na mydlá

Mydlo Aleppo (známe už od 4 eur v obchodoch alebo drogériách) je známe tým, že je známe mnohými kozmetickými cnosťami a chráni oblečenie pred moľami, napríklad mydlom Marseille. Ak chcete dosiahnuť vynikajúcu ochranu pred roztočmi, posypte police a zásuvky niekoľkými kusmi mydla.

Jednoduchšie tipy

Vedeli ste, že hobliny z ceruzky odstraňujú mory? Zhromaždite niekoľko žetónov v malej taške, ktorú si môžete dať do police na šaty. Bezpečné stávky zostávajú aj naftalínové vrecká.