Užitočný

Záhrada: vodné rastliny, jednoduché rady

Záhrada: vodné rastliny, jednoduché rady


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka radu odborníkov z Plant Clinic sa naučte správne kroky na starostlivosť o vašu záhradu. Dnes Philippe vysvetľuje, ako dobre využívať vodu. Postupujte podľa jeho analýzy a odporúčaní na videu!

Pozrite si video

ID videa = "3" /

Ako dobre zalévať?

Všetky rastliny potrebujú vodu; ale nie rovnakou rýchlosťou alebo v rovnakých množstvách. Je nevyhnutné počkať, kým budú smädní, aby im dali vodu. Rovnako ako my, nemali by byť neustále hydratované, ale iba vtedy, keď to potrebujú. Pred akýmkoľvek zavlažovaním sa musí pôda znovu namočiť (táto musí stratiť prebytočnú vodu). Nezabudnite zvoliť najvhodnejší spôsob zalievania pre svoje plodiny: kropením, odkvapkávaním, kanvicou alebo hadicou ...

Zalievanie postrekovaním alebo na základni rastlín?

Ak môže postrekovacia voda pokryť veľkú plochu naraz, podporuje sa tým rozvoj listových chorôb. Preto sa odporúča zavlažovanie na spodnej časti rastlín. Preferuje sa použitie zavlažovacej nádoby skôr ako hadice, čo má tú nevýhodu, že privádza príliš veľa vody. Zohľadniť sa musí aj charakter pôdy. Vlhkosť sa rýchlo absorbuje piesočnatou pôdou, zatiaľ čo v ílovitej pôde môže pri koreňoch stagnovať a spôsobiť hnilobu.

Ušetrite vodu

Plečka redukuje zalievanie. Je to zoškrabanie pôdy na povrchu, aby sa zabránilo tvorbe kôry, a umožnenie primeranej prevzdušnenia pôdy. Môžete tiež vykonať mulčovanie, ktoré spočíva v pokrytí pôdy ľahkým materiálom na úpätí rastliny, aby sa obmedzilo odparovanie do pôdy.

Vedieť, kedy zalievať

Južné rastliny sú odolnejšie voči suchu ako severné odrody. Pozorujte, či sa listy vašich rastlín zložia dozadu. Ak áno, je čas ich zalievať. Je tiež možné spoľahnúť sa na merač dažďa na vyhodnotenie množstva vody prirodzene dodávanej do rastlín počas noci. Nezabudnite, že do záhrady by ste mali vždy privádzať trochu menej vody ako príliš veľa vody.