Ostatné

6 tipov na udržanie vášho domu v čistote dlhšie

6 tipov na udržanie vášho domu v čistote dlhšie


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Buďme úprimní. Málokto si naozaj rád upratuje. Všetci si však vážime, že máme čistý, príjemný a pohodlný domov. Ako ho udržujete tak dlho, ako je to možné, bez toho, aby ste ho každý týždeň trávili čistením? Ak si urobíte čas na dokonalé vyčistenie domu raz mesačne, tu je niekoľko rád, ktoré vám pomôžu udržiavať váš domov v čistote.

Tip č. 1: ukladajte a čistite podľa potreby

Hlavná vec je mať dobré návyky, aby ste sa zachránili pred nahromadenou špinou. Keď ste práve uvarili, urobte si čas a utrite si dosku a taniere špongiou. Po každom jedle vyčistite a vysušte znečistené riady alebo ich vložte iba do umývačky riadu. Vyhnite sa reprodukcii vyššie uvedeného obrázka za každú cenu. Toľko domácich prác, ktoré zabraňujú usadzovaniu prachu na vašich veciach.

Tip č. 2: Prach pravidelne

Malé nečistoty a prach sú najväčším zdrojom znečistenia. Ak chcete zachovať svoj interiér, trite sa 15 minút raz týždenne prachovým prachom z peria a potom vysajte všetky podlahy. Ak je váš dom veľmi veľký, nerobte všetky kusy naraz, ale rozdeľte si dom na niekoľko častí. Prach a vákuum časť každý deň.

Tip č. 3: Nečakajte, až sa nahromadí bielizeň

Namiesto toho, aby ste všetku bielizeň robili každý deň každý deň, spustite ju hneď, ako budete mať dostatok špinavej bielizne. Pritom zložte, v prípade potreby žehlite, a čistú bielizeň uložte. Táto zásada je v skutočnosti vždy rovnaká: každá domáca úloha, ktorá sa vykonáva postupne, umožňuje rozloženie povolaní v priebehu času a zamedzenie zbytočnej akumulácie predmetov v dome.

Tip č. 4: Pravidelne čistite domáce zvieratá

Mačky a psy majú silnú tendenciu strácať vlasy, ktoré sa potom pridávajú k prachu. Ak chcete zabrániť tomu, aby sa váš domov príliš zarastal, zvážte pravidelné čistenie kefky a mačky. Stratí to menej vlasov a váš domov sa nezašpiní príliš rýchlo.

Tip č. 5: pravidelne udržiavajte svoje sociálne zariadenia

Toalety a kúpeľne, pretože ich používate každý deň, sa zašpinia rýchlejšie ako iné miestnosti v dome. Po každom použití nezabudnite opláchnuť umývadlá a sprchy horúcou vodou, aby ste zabránili usadzovaniu zvyškov mydla. Malý tip: Ak chcete, aby obrazovka sprchy a vaše obklady boli dlhšie čisté, potiahnite ich voskom do auta.

Tip č. 6: odložte

Pamätajte si toto: uprataný dom vždy vyzerá čistejšie. Čím viac sa necháte hromadiť každodennými vecami, tým menej bude váš interiér vyzerať čistejšie a zdravšie. Nezabudnite teda po prečítaní časopisu odložiť, dopoludnia si spať a zložiť čisté prádlo.