Tipy

Testoval som pre teba: Patamould of Cleopatra

Testoval som pre teba: Patamould of Cleopatra

Každý pozná sladkú vôňu lepidiel Kleopatra voňajúcich mandľami, ktorá sa za niekoľko rokov stala čichovým symbolom celej generácie školákov. Francúzska značka sa už dve desaťročia diverzifikovala do kreatívnych koníčkov vo všetkých ich formách: výrobky s logom Cléopâtre teraz ponúkajú nadšencom pre domácich majstrov možnosť vyjadriť sa prostredníctvom mnohých médií! Od živice po lak, cez kvaš a indický atrament, Cléopâtre skúma svet ručne vyrábaných talentov. Francúzska značka dnes uvádza na trh silikónovú formovaciu pastu s názvom Patamould: dômyselný a ľahko použiteľný produkt, ktorý jej umožňuje vyrábať vlastné formy za menej ako 10 minút. Chcel som vedieť, čo sa skrýva za týmto smiešnym menom testovaním výroby môjho prvého nádoby pre domácich majstrov. Vysvetlenie obrázkov.

Rýchle a jednoduché použitie


Keď som dostal balíček obsahujúci Patamould, bol som trochu prekvapený. Nebol som si istý, čo mám očakávať, takže ma tieto dva malé hrnce - jeden biely, druhý modrý - zaujali bez akéhokoľvek príslušenstva. Po prečítaní pokynov som však rýchlo pochopil, že použitie Patamouldu nevyžaduje žiadny konkrétny nástroj: všetko sa robí ručne, podľa inšpirácie používateľa. Najprv som si teda vybral hračku na duplikovanie. Myšlienka obsadenia tejto malej postavy sa mi na prvý pokus zdala vtipná, ale možnosti sú nespočetné! Mám na mysli najmä ozdoby na párty alebo svadobné stoly, pre ktoré je forma potrebná na to, aby sa mnohokrát reprodukovala rovnaká výzdoba. Výrobok je vhodný aj pre domácich milencov (sviečky, mydlá, omietky, živice alebo studené porcelánové predmety atď.), Ktorí si chcú vytvoriť svoje vlastné výtvory tvarované do svojej obľúbenej formy.

Keď je všetko zmiešané ...
Akonáhle boli dve nádoby „Pata“ a „pleseň“ z vrecka, musel som zmiešať ich obsah (čiastočne alebo úplne) pri 50/50, aby som vytvoril homogénnu guľôčku cesta svetlo modrej farby. Potom som pevne pritlačil predmet, ktorý sa má duplikovať, do cesta, a potom som ho jemne odstránil, aby som nepoškodil tvarovanú formu. Nakoniec som ho nechal niekoľko minút zaschnúť na čerstvom vzduchu (značka odporúča 5 až 20 minút sušenia). Je zrejmé, že musíte premýšľať o svojom projekte proti smeru výroby, pretože akonáhle sa formuje a cesto je suché, nie je možné ho znova použiť na ďalšie formovanie.


Moja forma je konečne pripravená na prácu a musím priznať, že patamould verne reprodukoval každý malý detail hračky. Produkt je silný a sľubuje veľké úspechy do budúcnosti!

Rozmnožte tvar podľa svojich predstáv

Na výrobu foriem s priemerom do 3 alebo 4 cm je potrebných asi 80 gramov Patamouldu: to je dosť na to, aby sa otvorili možnosti pre všetkých milovníkov domácich kreácií! Forma sa potom môže naplniť všetkými druhmi plastelíny (Wepam, Fimo, Sculpey, Cernit ...), ale tiež epoxidovými živicami alebo sadrou. Buďte však opatrní, pretože produkt nie je určený na príjem potravy! Môže sa použiť približne 50-krát v závislosti od agresivity materiálov a medzi každým použitím sa musí vyčistiť mydlovou vodou. Patamould Cleopatra od 9,99 EUR za 80 g Viac informácií na //www.placedesloisirs.com/catalogue/produit/3035bllcc22-80pate-a-mouler-en-silicone-patamould-cleopatre---silicone---80-gr