Užitočný

Ktoré rastliny sa rozhodnú lepšie spať?

Ktoré rastliny sa rozhodnú lepšie spať?We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prirodzenejšie ako tabletky na spanie zohrávajú liečivé rastliny kľúčovú úlohu pri rovnováhe spánku a boji proti nespavosti. Tri rastliny sú obzvlášť užitočné na strávenie pokojných nocí, a to chmeľ, mučenka a valeriána. Pozrime sa bližšie na prospešné účinky týchto rastlín na lepší spánok. Sedatívne vlastnosti niektorých rastlín sa už nemusia preukazovať. Niektoré dobre vybrané rastliny uľahčujú zaspávanie, umožňujú pokojný spánok, čím sa nezabúdajú na prášky na spanie, ktorých poškodenie je známe z hľadiska duševného a fyzického zdravia. Chmeľ, mučenka a valeriána patria medzi obľúbené rastliny na spanie, všetky generácie sa kombinujú.

Chmeľ na rýchle zaspanie

Od 7. storočia sa lezecký chmeľ používa okrem iného na liečenie úzkosti a porúch spánku. Rozhodnite sa pre sušené chmeľové listy bohaté na sedatíva, pripravené ako infúzia na uľahčenie zaspávania. Pre presvedčivý výsledok stačí napustiť desať minút do 500 ml vriacej vody, 5 až 8 gramov šišiek Humulus lupulus, rastliny bohatej na náladu. Chmeľ sa tiež odporúča pomáhať spať u mimoriadne nervóznych detí.

Mučenka na spanie ako dieťa

Ak ste nervózni alebo nervózni, verte mučenke, aby opravila kvalitu spánku. Táto prírodná anxiolytika, ktorú prvýkrát použili Američania, vzbudila medzi botanikmi skutočnú vášeň a stále viac ju vyhľadávajú jej prospešné vlastnosti. Táto mučenka, široko používaná v bylinnej medicíne, je vynikajúcim antistresom, ktorý prekonáva bezesné noci bez závislosti. Nechajte vylúhovať 2 čajové lyžičky mučenky vo veľkej mise vriacej vody a vypite tento užitočný bylinný čaj jednu hodinu pred spaním.

Valerián pre pokojný spánok

Nestačí spať, aby ste boli fit. Mnoho ľudí sa unavuje viac ako deň predtým, aj keď spali sedem až osem hodín bez prerušenia. Kvalita spánku sa nemeria v hodinách. Apnoe v spánku, hormonálne variácie, nadmerná úzkosť narušujú kvalitu spánku, ktorej prirodzene čelíme. Valerian sa odporúča najmä nervóznym ľuďom a tým, ktorí majú vyšší alebo nižší krvný tlak. Početné vedecké štúdie ukázali, že valerián môže byť pri oprave porúch spôsobených poruchami spánku a pri získavaní kvalitného spánku účinnejší ako mnoho chemických ošetrení. Na bylinkový čaj stačí dve čajové lyžičky koreňa Valeriana officinalis v 300 ml vriacej vody, aby v mnohých prípadoch obnovili pokojný spánok a znížili krvný tlak.