Tipy

5 babičiek tipy, ako sa zbaviť roztočov

5 babičiek tipy, ako sa zbaviť roztočov


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Obsahujú v kuchyni inváziu roztočov

Prvá vec, ktorá sa má robiť v prípadeinvázia do potravinových roztočov Doma je začať vyhodením zamorených produktov, potom vyčistiť všetky skrine vašej kuchyne mydlovou vodou. Potom ich opláchnite čistou vodou a až potom vykonajte záverečné čistenie bielym octom, aby ste všetko 100% dezinfikovali.

Malý tip na zabránenie výskytu potravinových roztočov vo vašej domácnosti: uložte si jedlo do pohárov dobre zapečatené. Toto riešenie je nielen estetické, ale aj lacné a ochráni vaše potravinové výrobky pred moľami. Je čas recyklovať džemy alebo nátierky!

Tip 1: Stavte na korenie

Toto nie je veľmi známa informácia, ale potravinové roztoče nemajú veľmi radi silné zápachy a určité vône ich dokonca utekajú!

Aby ste predišli invázii roztočov do kuchyne, neváhajte ozdobiť svoje skrinky vreckami ozdobenými levanduľou, bobkovým listom alebo tymiánom. Zaručená provensálska atmosféra vo vašej kuchyni (ktorá je ešte príjemnejšia (a lacnejšia) ako vôňa komerčného chemického insekticídu).

Tip 2: Zamyslite sa nad éterickými olejmi

Ako je vysvetlené vyššie, potravinové roztoče sú zvieratá, ktoré sa nepáčia zvlášť silné prírodné pachy.

Ak sa tomu chcete jeden deň vyhnúť vo svojej kuchyni, môžete v spreji zmiešať aj niekoľko kvapiek veľmi vonných éterických olejov (napríklad éterický olej z eukalyptu, citrónovej trávy alebo dokonca mäty piepornej). čistou vodou pred striekaním vnútorných častí skriniek, zásuviek a dokonca aj stien a stropov v kuchyni. Impozantný!

Tip 3: dôverujte mrazničke!

Ak máte nejaké pochybnosti o prítomnosť potravinových roztočov Na jedlom produkte, ktorý ste práve získali, existuje jednoduché a efektívne riešenie, ako sa chrániť pred akoukoľvek budúcou inváziou: vložte potravinový výrobok do mrazničky najmenej na jeden deň, aby ste zničili všetky vajcia.

Tip č. 4: cesnak, nezastaviteľná zbraň proti potravinovým roztočom

Cesnak nie je iba korenie schopné upírov držať ďalej: je tiež veľmi účinné v bojovať proti prítomnosti potravinových roztočov v kuchyni! Ak ste si v kuchynských skriniach alebo zásuvkách všimli nechcené predmety, je vo vašom najlepšom záujme umiestniť pár strúčikov cesnaku, aby ste ich vystrašili.

Tip 5: feromónový lapač

feromónové pasce sú doplnky, ktoré sa dajú ľahko nájsť v ekologických obchodoch a supermarketoch: sú absolútne netoxické a môžu sa používať po celý rok - preventívne a liečivo - proti napadnutiu roztočmi.

Princíp fungovania tohto typu pasce je jednoduchý: doska namočená do pohlavných feromónov pritiahne mužské roztoče, ktoré sa tam uviaznu a následne zomrú. Výsledkom je, že ženy už nemôžu byť oplodnené a svoje vajcia ukladajú do jedla. Poznámka: tento typ pasce trvá najviac šesť až 12 týždňov.