Komentáre

Výukový program: ako vyrobiť vodítko pre psa pomocou lana?

Výukový program: ako vyrobiť vodítko pre psa pomocou lana?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chystáte sa adoptovať psa? Namiesto toho, aby ste sa putovali po policiach obchodu s domácimi miláčikmi a hľadali perfektné vodítko, prečo to nevyrobíte sami? Pohodlná slučka pre jemné ruky, pevné zapínanie, aby pes mohol bez rizika ťahať na vodítku, a voila! Dnes sa naučíme, ako vytvoriť trendy a solídne vodítko, ktoré rozjasní všetky vaše prechádzky, a to aj v daždi!

Materiál

- Pletené bavlnené lano s 3 prameňmi, priemer 12 mm a minimálne 2 metre (nastaviteľné podľa požadovanej dĺžky vodítka) - Papierová páska - Karabína pre vodítko pre psov - Útržky zo syntetickej kože na povrchovú úpravu - Závit - Ihla - Farbivo - 400 g hrubej soli - Dve umývadlá - Rukavice pre domácnosť
Rozpočet: približne 20 EUR Trvanie: jeden deň

Fázy

1 / Rezané lano na požadovanú dĺžku. Nezabudnite pridať 50 cm na vytvorenie slučky a 30 cm na uzol v karabíne. Zakryte konce, aby ste predišli uvoľneniu a rozmotaniu kábla.
2 / Aby sme mali pekne zafarbené vodítko, farbíme lano. Vybavený rukavicami, nalejte do umývadla 5 až 7 litrov veľmi horúcej vody (asi 60 °). Potom pridajte 400 g hrubej soli a vyprázdnite farebné a fixačné tácky. Dobre premiešajte, aby bolo všetko dobre rozpustené. Kábel navlhčite horúcou vodou z vodovodu. Jeden koniec lana (asi 40 cm) ponorte do nádrže na farbenie. Zabezpečte, aby farbivo dobre preniklo do vlákien. Vyberte lano znova, vložte ho do druhej misky a pred opakovaním operácie počkajte 10 minút. Zakaždým potápajte ďalších dvadsať centimetrov. Už sfarbená časť nadobudne tmavšiu farbu a vytvorí efekt zviazania a smrti. Nakoniec kábel prepláchnite studenou vodou, až kým nebude voda číra. Nechajte vyschnúť zo slnka.
3 / Na vytvorenie slučky urobíme zostrih, uzol, ktorý sa zvyčajne používa na vyviazanie člnov. Pásku z každého z 3 prameňov tvoriacich lano zabraňte jej roztrhnutiu. Potom povraz rozmotajte asi dvadsať centimetrov.
4 / Zviazaním troch prameňov zabráňte tomu, aby sa lano stalo viac zvinutým. Nájdite druhý koniec slučky pomocou pásky.
5 / Teraz môžeme začať vytvárať uzol. Pre ľahšiu identifikáciu si môžete na pásku zapísať počet vlákien (1, 2, 3). Vložte povraz č. 1 do povrazu a preveďte ho povrazom č. A v opačnom smere, ako je povraz splietaný.
6 / Rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom kroku, preveďte prameň 2 pod prameň B. Musí preťať prameň A.
7 / Otočte lano a nájdite prameň C.
8 / Preveďte prameň 3 pod prameň C. Venujte pozornosť smeru! Potom dotiahnite.
9 / V tejto fáze by malo vaše lano vyzerať takto: pramene musia byť pravidelne rozmiestnené oddelené vláknami A, B a C.
10 / Rovnakým spôsobom pokračujeme v pletení: lokalizujte prameň 1, prešiel pod prameň A. Prejdite pod prameň C, preveďte č.
11 / Utiahnite. Slučka sa začína formovať!
12 / Vezmite nasledujúci prameň (č. 2, ktorý prechádza pod prameň B) a zopakujte postup: prameň 2 preveďte cez prameň C a pod prameň A. Utiahnite.
13 / Otočte lano. Vyhľadajte prameň 3, ktorý prechádza pod prameň C. Prejdite ho pod prameň B a nad prameň A a utiahnite ho.
14 / Váš uzol sa formuje! Po absolvovaní 3 prameňov (č. 1, 2 a 3) musíte vždy získať pravidelné rozloženie prameňov.
15 / Rovnakým spôsobom pokračujte v tomto „spätnom opletení“ až do konca a vyberte škárovaciu pásku.
16 / Karabínu zasuňte do lana a zopakujte kroky 3 a 4.
17 / Opakujte kroky 5 až 15, aby ste znova vytvorili spojenie a zaistili karabínu.
18 / Teraz máte takmer pripravené vodítko!
19 / Prilepte koniec uzla, aby ste zabránili jeho rozpadnutiu. Na konečnú úpravu vyrežte dva obdĺžniky zo syntetickej kože s dĺžkou 15 cm x 6 cm (pás by mal byť dostatočne široký, aby zakryl koniec uzla).
20 / Preložte syntetickú kožu cez seba a vytvorte 5 mm široký lem. Šiť na oboch dĺžkach, ručne alebo strojom.
21/4 body prispôsobte dĺžku a umiestnite kožu na úroveň vytvorenej povrchovej úpravy.
22 / Ručne šite čo najbližšie k lanu, aby ste kožený pás pevne držali.
23 / Prvé ukončenie je hotové! Môžete si ho prispôsobiť napísaním značky na rímsu. Napríklad napíšte meno svojho psa.
24 / Opakovaním krokov 19 až 23 dokončite karabínu. A ste tu, ste pripravení ísť na jazdu!

Nakoniec

Teraz môžete ísť na prechádzku a hrdo chodiť so svojím psom a jeho novým vodítkom! Neváhajte a prispôsobte návod. Napríklad som urobil druhé veľmi dlhé vodítko - za menej ako hodinu! - prírodným lanom. Je nevyhnutným doplnkom k naučeniu spomínania na svojho psa alebo na dlhé prechádzky v prírode.
Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie vašej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!