Ostatné

6 tipov babičky na čistenie dlaždíc

6 tipov babičky na čistenie dlaždíc



We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Tip 1: Na čistenie dlaždíc pripravte domáci výrobok s pšeničnými otrubami


Pšeničné otruby sú veľmi užitočné dlaždica, ktorá sa stala matnou tým, že absolvujete denné pasáže.

Ak chcete urobiť tento trik, začnite tým, že pôjdete do lekárne a dostanete 1 kg pšeničných otrúb. Celý sáčok nechajte variť vo veľkom hrnci s vodou po dobu 25 minút a potom nechajte vychladnúť. Pomocou čínskeho filtra a potom pridajte niekoľko kvapiek amoniaku. Všetko, čo musíte urobiť, je utrieť dlaždice špongiou alebo mopom namočeným vo vašej príprave a potom opláchnuť.

Tip č. 2: Stavte na biely ocot a jedlú sódu


Jedná sa o dva príbuzné produkty, ktoré robia zázraky pri upratovaní vášho domu! Biely ocot zabíja baktérie a je skvelou alternatívou k bieleniu. Jedlá sóda je vynikajúci prostriedok proti tvorbe vodného kameňa a prírodný fungicíd. Kombináciou týchto dvoch možností budete schopní ľahko vyčistite dlaždice, za výsledok niklu. Ak vaše dlaždice obsahujú stopy plesne, je to uprednostňované riešenie, ktoré zabráni jej rozšíreniu do zvyšku kuchyne.

Vo veľkej nádobe s horúcou vodou rozrieďte 2 polievkové lyžice jedlej sódy a 2 polievkové lyžice bieleho octu. Akonáhle je všetko zmiešané, všetko, čo musíte urobiť, je trieť! Aj špinavé podlahy nemôžu odolať!

Tip 3: použite vodu na varenie zo zemiakov


Chcete nájsť svetlú dlaždicu bez použitia chemikálií? Varte veľké množstvo zemiakov a použite veľmi horúcu vodu na varenie umývajte dlaždice, Škrob obsiahnutý v tejto vode na varenie má v skutočnosti čistiace vlastnosti.

Kartáčujte tvrdou kefou a nechajte pôsobiť 10 minút, kým sa škrob prejaví. Nakoniec opláchnite mopom a čistou vodou.

Tip č. 4: dôverujte čiernemu mydlu alebo mydlu Marseille


Mydlo Marseille je nevyhnutným spojencom čistého a zdravého domu vynikajúci čistiaci prostriedok pre vaše dlaždice, Stačí naliať malé mydlo Marseille v tekutej verzii alebo do hoblín do vedra obsahujúceho horúcu vodu. Môžete tiež pridať lyžicu bieleho octu, aby sa ešte viac zvýšila účinnosť pri čistení. Prejdite mopom nasiaknutým v tejto zmesi a potom opláchnite!

Čierne mydlo je oveľa koncentrovanejšie ako mydlo Marseille. Nalejte malé množstvo čierneho mydla do vedra s horúcou vodou a vydrhnite vaše dlaždice mäkkou kefou. Čistenie dokončite opláchnutím tvoje obklady čistou vodou. Tento ekologický produkt je impozantný proti mastnotám, ktoré by mohli zakryť vaše dlaždice alebo vašu kachľovú dosku!

Tip 5: použite strieborný kameň


Ďalší ekologický produkt, ktorý používajú naše babičky: strieborný kameň. Je to íl, na ktorom zázraky pôsobia špinavé dlaždice ! Umožní vám vyčistiť a zažiariť vaše dlaždice, či už na podlahe alebo na pracovnom povrchu. Používajte ho s mäkkou handričkou.

Tip č. 6: citrón na vyleštenie dlaždíc


Akonáhle sú všetky vaše dlaždice čisté, je tu ešte jeden jasný krok: leštenie, Z tohto dôvodu nemôže byť nič jednoduchšie, namočiť špongiu alebo mop citrónovej šťavy a nechať pôsobiť jednu hodinu. Nakoniec, dňa kachľová pracovná doska, na dokončenie môžete použiť kamzíka.

Citrón obnoví všetku svoju žiarivosť špinavé a matné dlaždice