Ostatné

Rozhovor so Simone Rivaton, záhradníčkou v Jardin des Vieilles Vignes

Rozhovor so Simone Rivaton, záhradníčkou v Jardin des Vieilles VignesWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Mnoho dedín vo Francúzsku je domovom neočakávaných zázrakov. Toto je prípad Valay v Haute-Saône, kde sa vytvára Jardin des Vieilles Vignes, ktorý vytvorila Simone Rivaton. Táto prekrásna krajinná oblasť s rozlohou 4500 m2 bola úplne otvorená okolitej krajine a bola navrhnutá výlučne jej majiteľom, ktorý všetku svoju energiu dala do služby prírody pre potešenie ľudí okolo nej a návštevníkov. Každý si uvedomuje, že kúzlo starých vínnych révy s ich 300 druhmi stromov a kríkov funguje od okamihu, keď vstúpime do domu ... Stretli sme Simone Rivatona, záhradného učiteľa, ktorý s vami hovoril s vášňou svojho každodenného života vo svojej Edenskej záhrade.

Ako sa vám podarilo vytvoriť Jardin des Vieilles Vignes bez pomoci zvonku?

Vždy som mal vášeň pre záhradníctvo. Môj otec, milovník prírody, mi povedal, keď som bol malý, veľa tajomstiev rastlín. Keď sme sa rozhodli odísť z Lyonu so svojím manželom, aby žili v prírode, konečne som mohol vyjadriť všetky svoje túžby po plantážach a tvoroch krajiny! Chcel som dom, ktorý je úplne obklopený zeleňou, bez toho, aby som mohol parkovať v blízkosti, aby sa pokazil výhľad. Nakoniec sme našli naše šťastie vo Valay a trvalo mi takmer 40 rokov, kým sa mi podarilo zariadiť záhradu tak, ako je to dnes. Do toho samozrejme vkladám veľa energie, ale mám šťastie, že mám manžela, ktorý mi nesmierne pomáha pri prerezávaní stromov, čo je úloha, ktorá stále predstavuje väčšinu práce, ktorá sa má vykonať počas ročne.

Máte medzi rastlinami preferencie?

Ako sa môže zdať čudné, uprednostňujem stromy a kríky pred kvetmi! Na záhrade som samozrejme vysadil niekoľko kvetinových záhonov, ale len kvôli vylepšeniu okolitých stromov. Moje preferencie tiež smerujú k vzácnosti rastlín: čím ťažšie je nájsť, tým viac sa mi páči! Jedným z mojich záhradníckych pôžitkov je aj prehliadka rastlinných veľtrhov ...

Keby ste mali na záhrade len jednu rastlinu, aká by to bola?

Roh bez váhania! Je to rastlina, ktorá má po celý rok estetické výhody: pekné kvety na jar, malé červené ovocie v lete, krásne sfarbenie listov na jeseň a pozoruhodnú kôru v zime.

Inšpirovali ste sa inými záhradami?

Rovnako ako mnoho záhradníkov, rád navštevujem záhrady iných nadšencov! Mal som veľa emócií, keď som kráčal po chodníkoch záhrady Bois Marquis vo Verniozi, ale aj počas návštevy botanickej záhrady Vasterival, ktorú vytvorila princezná Margareta Sturdza.
Záhrada starých viníc 7, rue du Château Neuf 70140 VALAY Tel: 03.84.31.53.55

Pozrite si naše video: starostlivosť o ružové kríky

Všetky záhradnícke videá