Informácie

Ako zorganizovať svoju kanceláriu tak, aby bola produktívnejšia?

Ako zorganizovať svoju kanceláriu tak, aby bola produktívnejšia?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V práci má každý svoju rutinu: hodinu, v ktorej uprednostňuje obed, prestávku, najproduktívnejší čas a predovšetkým organizáciu vlastnej kancelárie. Tento posledný prvok je jedným z kľúčov k efektívnosti. Spôsob, akým využívate a fyzicky investujete svoj pracovný priestor, ovplyvňuje spôsob, akým pracujete. Máme sklon posudzovať kolegov na základe stavu ich úradu, pretože veľa hovorí o osobnosti zamestnanca a jeho vízii práce. Keďže trávite väčšinu dňa pri stole, môžete sa z toho tiež cítiť dobre: ​​štúdie ukázali, že to zvyšuje produktivitu. Úpravy vám poskytujú rady, ako sa tam dostať.

Čistý stôl

Základom je uprataný stôl. Podrobnosti môžu výrazne zmeniť spôsob, akým pristupujete k svojej práci: niektoré z nich sú dobre osvetlené a majú čisté pracovné prostredie. Trochu organizácie to neublíži: triedené súbory naznačujú niekoho vážneho, ktorého túžba ukázať svoju efektívnosť sa odráža na pracovnej ploche. Organizácia vašej kancelárie neodráža iba obraz práce pod kontrolou: ak je všetko na svojom mieste, umožňuje vám to jasnejšie vidieť. Podobne aj trochu triedenie medzi mnohými otvorenými oknami v počítači objasní vaše nápady. To však neznamená, že vaša kancelária by mala vyzerať ako múzeum! Priniesť nejaký život znamená rozvíjať kreativitu. Povedzme, že porucha je tolerovaná, ak je organizovaná: musíte si ju nájsť. Mať všetko na dosah ruky vyvoláva dojem hojnosti, ktorá podporuje kreativitu.

Kvetinový stôl

Prítomnosť zelene na stole prispieva k rovnováhe, znižuje pracovný priestor a je dezinfikovaný. Zelené rastliny v pracovnom prostredí zvyšujú produktivitu, najmä keď samotná zelená farba vytvára kreativitu. Udržiavaná prevádzka tiež odráža túžbu zlepšiť toto pracovné prostredie, a preto investovať viac. Dbajte pritom na to, aby sa z vašej kancelárie nestala džungľa. Nemali by ste priestor príliš neporiadať. A naopak, zanechanie mŕtvych alebo vysušených rastlín dáva švábovi a zlý obraz.

Personalizovaná kancelária

Fotografovanie blízkych pomáha znižovať stres a negatívne myšlienky. Sledovanie niečoho známeho je obzvlášť upokojujúce. V tomto prípade fotografie vytvárajú rovnováhu medzi profesionálnymi a osobnými aspektmi života. Podobne si na stole nájdete trochu seba, urobte si ho vlastným umiestnením niekoľkých drobných dekoratívnych predmetov, nasadením zábavných kancelárskych doplnkov alebo so sebou na svoje občerstvenie v zásuvke. Okrem estetiky alebo pohodlia, ktoré poskytuje, tieto prvky v prípade potreby posilnia.

Vhodné umiestnenie

Nikdy to nedokážeme dosť zopakovať, poloha tela je nevyhnutná pre efektívnu prácu. Spôsob, akým sedíte na svojej stoličke, ovplyvňuje vašu produktivitu. Pripomíname, že sa snažíte udržiavať túto polohu v maximálnej možnej miere: vaše chodidlá musia byť rovné na zemi, aby sa vaše nohy neprekrížili, obrazovka musí byť umiestnená v úrovni očí, udržiavať ju v určitej vzdialenosti, aby sa vaše pneumatiky unavili. oči pomalšie a nakoniec držte chrbát čo najpriamejšie. Tajomstvo je pamätať si ho a opraviť ho po celý deň, nikto to za vás neurobí. Správne držanie tela zvyšuje produktivitu, pretože vám umožňuje viac sa sústrediť.

Zostaňte zameraní

V závislosti od prípadu vám môže počúvanie hudby prinútiť pracovať, relaxovať a zlepšovať svoju náladu, ale môže vás tiež spomaliť a odvrátiť pozornosť od niektorých zložitejších úloh. Podobne pitie, občerstvenie alebo jednoducho žuvanie môže stroj reštartovať v prípade poklesu rýchlosti. Pokiaľ nepôjdete do extrému a vaša kancelária sa nepremení na obchod s potravinami v otvorenom priestore, kde vaši depresívni kolegovia prídu na zásoby a hľadajú pohodlie, je vhodné zmeniť zameranie. Človek je dobrý, ale dajte si pozor na stratu času. Nezabudnite si dať voľný čas počas dňa, nič lepšie ako káva, aby ste našli dobré nápady! Teraz máte kľúče na prácu v optimálnych podmienkach. Je to len na vás!