Užitočný

Ako si vybrať rastliny pre svoju terasu?

Ako si vybrať rastliny pre svoju terasu?


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Váš byt má terasu, ktorú chcete krajinotvornú a zelenú, urobiť z nej ďalšiu izbu ... ale ako sa vyhnúť úskaliam tejto miniatúrnej záhrady? Najprv si v čo najväčšej miere uvedomte vlastnosti svojej terasy. Záhrada alebo balkón? Veľká alebo malá plocha? Tieň alebo slnko? Poradenstvo pri plánovaní a výbere rastlín nebude zrejme rovnaké ... Všeobecne je lepšie zvoliť napríklad veľké nádoby: rastliny rastú ľahšie, pretože objem kvetináčov - a teda aj pôdy - je dôležité (lepšia ochrana vlhkosti a výživných príspevkov, miesto pre rozvoj koreňov) ... ale buďte opatrní s váhou vašich kvetináčov, ak ste na poschodí! Pred výsadbou borovicového slnečníka je rozumné poradiť sa s bytom.

Záhrada jednoduchých (aromatických rastlín)

Prvý spôsob, ako sa dostať do záhradníckej obuvi, často začína hrniec s bazalkou, ktorý je umiestnený blízko parapetu kuchynského okna ... Mať po ruke rôzne aromatické bylinky umožňuje vyzdvihnúť veľa jedál a to je potešenie! Rastlina je rýchla a ľahká. Tymián, rozmarín, pikantná, šalvia potrebujú na slnečnej terase trochu vody, na rozdiel od bazalky, cervíka, petržlenu alebo koriandra ... Nezabudnite na citrónovú verbenu, ktorú je možné rezať a sušte listy na bylinné čaje. Je rozumné zaistiť hrnce dobre na okraji okna, aby ste predišli akémukoľvek riziku pádu.

Malá zeleninová záhrada: už o niečo menej jednoduchá!

Hrnce dobrej veľkosti, ideálne expozícia na juhozápad, dobre napojené rastliny a voila. Šaláty, paradajky a najmä cherry paradajky, reďkovky, rastliny ako baklažán, paprika alebo chilli papričky a dokonca aj jahody budú ľahko úspešné, ak každý deň trávite trochu času. ich kultúra. Nie je však neobvyklé nájsť všetky svädnuté a vysušené rastliny po sviatkoch. Nezabudnite preto požiadať suseda, aby zalial váš balkón každé dva alebo tri dni. Nechajte ho, aby ste si vybrali kúsok úrody, keď budete preč, a všetci budú šťastní!Farba s ročnými kvetmi

Ak cítite potrebu farby, potom zrazu šialenstvo kvetín, vyberte letničky. Pred zimou investujte do myšlienok dostupných v záhradných centrách. Nemrznú a kvitnú hojne z prvého jari. Medzi macešky môžete zasadiť súčasne niekoľko tulipánov alebo hyacintov. Od marca je tiež možné zvoliť farebné petrklíče. V máji alebo júni sa striedali s petúniemi, surfiniami a begóniami, ktoré sú veľmi odolné voči suchu, ako sú „dračie krídla“, ktoré sa mi obzvlášť páčia kvetu. V záhradných centrách existuje mnoho ďalších druhov, kde vám predajcovia pomôžu pri výbere toho najlepšieho.

Nízka údržba s trvalkami

Existuje mnoho trvaliek, to sú tie, ktoré rastú z jedného roka na ďalší. Na slnku sa pestujú „šťavnaté“ rastliny na drenážnom substráte a vyžadujú malú údržbu. Napríklad houseleek, aloes a rôzne kaktusy. Pre niektoré z nich bude potrebné zabezpečiť miesto v byte, v zimnej sezóne. Vždy za plného svetla sú možné určité trávy, šalvia, ako aj rastliny zo skupiny zlúčenín, ako sú rudbeckias alebo hymna. V tieni, pre terasy na severe, budeme hľadať odrody kapradín, brečtanu pestrobarevného alebo nie, vresu ... ktorý umiestnime do kvetináčov s tanierikmi, aby sme udržali dobrú vlhkosť.

Kríky ako v záhrade

Ak to veľkosť vašej terasy umožňuje, vyberte si malé listnaté alebo trvalé kríky v závislosti od požadovaného účinku. V tieni nainštalujte malé rastúce kamélie a rododendrony, japonské javory, zimostráz, zimolez. Naproti tomu na slnku si vyberte napríklad citrón, oleander, olivový strom, jahodový strom, kvitnúce virbunum (plicata) alebo dokonca trpasličí ovocný strom (jabloň v šnúre). Dajte si pozor na pád listov listnatých kríkov, ktoré by mohli obťažovať susedov pod ňou. Nezabudnite premýšľať o požiadavkách na vodu alebo o citlivosti na chlad každého druhu, dokonca ani o rýchlom vývoji niektorých rastlín, ktorých nadšenie vás vedie k ich prílišnej veľkosti alebo k ich eliminácii.

Venujte pozornosť výberu kontajnerov

Hrnce alebo kelímky by sa mali vyberať v súlade s každým druhom, pričom by sa mali kombinovať estetika a požiadavky na výživu. Tradičná terakota je nadčasová, zachováva si svoje kúzlo vo všetkých ročných obdobiach, ale treba pamätať na to, že kvetináče sú niekedy drahšie, ťažšie a mrazivejšie. Záhradné centrá ponúkajú viac možností: drevené, kovové, betónové a polyesterové živice, niektoré v honosných farbách pre tmavšie oblasti. Sadenice niekedy stoja a uľahčujú prácu s pôdou „zachránením“ chrbta, premýšľajte o tom. Nezabudnite buď čiastočne obnoviť substrát každý rok, alebo pravidelne presádzať druhy s veľkým vývojom vo väčšom hrnci!

Pozrite si naše video: ošetrenie oleandra

Všetky záhradnícke videáKomentáre:

 1. Tasi

  Ďakujem za užitočný materiál. Váš blog bol uložený medzi záložky.

 2. Neshura

  To stále neprichádza.

 3. Zologar

  Slová sú väčšie!

 4. Senusnet

  fráza veľmi cenná

 5. Kigajora

  This excellent phrase is necessary just by the way

 6. Lucca

  Koľko ľudí k vám príde. Závidím bielej závisti.Napíšte správu