Ostatné

Výukový program: škandinávsky drevený konferenčný stolík

Výukový program: škandinávsky drevený konferenčný stolík


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Vďaka svojim čistým líniám a rafinovanému použitiu prírodných materiálov si škandinávsky dizajn plne zaslúži svoju povesť, takže na blších trhoch sa môžu zachytávať vintage kusy. Tak prečo si nevytvoriť svoj vlastný škandinávsky nábytok? Dnes sa naučíme, ako vytvoriť malý škandinávsky drevený stôl.

Materiál

- drevená doska dlhá asi 160 cm, šírka 50 cm a hrúbka 2 cm - vŕtačka s lesným drevom 8 mm - drevené hmoždinky s priemerom 8 mm - priamočiara píla - kladivo - hmota - štvorec - meracie pásmo - brúsny papier - drevný olej - kefa - lepidlo na drevo - skrutkovač - skrutky do dreva - ceruzka Rozpočet: asi 25 € Trvanie: 4 hodiny

Fázy

1. Na začiatok vystrihnite dve kruhové misky. Na drevenú dosku nakreslite kruh s priemerom 50 cm. Náš tip: použite reťazec alebo malý kúsok dreva, ktorý pribijete do stredu štvorca 50 cm umiestnením konca kusu 25 cm. Otočte drevený kus tak, že na jeho koniec umiestnite ceruzku, aby ste mohli sledovať kruh. Vystrihnite kruh pomocou skladačky. Opakujte pre druhý zásobník pomocou prvého na nakreslenie kruhu.
2. Potom sledujte chodidlá a kríž, ktorý bude umiestnený medzi dvoma zásobníkmi podľa rozmerov uvedených na fotografii.
3. Pílite a potom obrúste všetky drevené kusy. Naneste vrstvu dreveného oleja, pri dodržaní pokynov.
4. Vezmite dva obdĺžnikové kusy. Uprostred jedného z nich preneste šírku 2 cm dreva. Rezajte kus 7 x 2 cm.
5. Na spodný podnos umiestnite dva obdĺžnikové kusy krížom. Ak je to potrebné, brúste jemne, hrany musia byť pred spojením kusov dokonale zarovnané.
6. Dve časti kríža sa upevnia vždy štyrmi drevenými kolíkmi. Umiestnite značky na dĺžky a preneste ich do zásobníka. Vyvŕtajte otvory lesom. Náš tip: K dispozícii sú veľmi praktické montážne súpravy na presné umiestnenie a vŕtanie. Obsahujú prvok, ktorý sa pripája k lesu v požadovanej výške. V opačnom prípade môžete použiť kus pásky ako značku, ktorú zavesíte na knôtu.
7. Na každý koniec špendlíkov položte bod lepidla na drevo a potom zmontujte kúsky. Použite hmotnosť na zostavenie kusov dobre.
8. Umiestnite druhú platňu a potom ju priskrutkujte na kríž. Strana, ktorú vidíte, je tá, ktorá bude pod stolom.
9. Označte umiestnenie chodidiel 7 cm od okraja. Každá noha je zostavená z dvoch kolíkov. Umiestnite značky a vyvŕtajte otvory pre kolíky.
10. Nasaďte chodidlá bodom lepidla na drevo na každý koniec kolíkov. Nohy musia byť veľmi dobre pripevnené, aby sa nepohybovali. Ak je to potrebné, pridajte malé oceľové konzoly.

Nakoniec

Váš konferenčný stolík v škandinávskom štýle je teraz kompletný. Ak vám konečný výsledok nevyhovuje, pridajte novú vrstvu oleja. Na jemnú a jemnú dekoráciu môžete maľovať aj hornú poličku bielej alebo v pastelových farbách.

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!