Ostatné

Pred / Po: Vytvorte spojenie medzi domom a záhradou vďaka terase

Pred / Po: Vytvorte spojenie medzi domom a záhradou vďaka terase

Po transformácii zle fungujúcej farmy Norman na moderné a priateľské miesto na bývanie sa majitelia tejto pôvabnej sekundárnej rezidencie v Eure rozhodli vytvoriť terasu. Nápad? Vytvorte spojenie medzi domom a záhradou, ale zároveň by ste mali byť schopní čo najlepšie využiť svoju záhradu a výhľad, zatiaľ čo ďalšiu modernizáciu budovy. Zakladateľka architektov a dizajnérov interiérov agentúry Garance Touch, Fabienne Pujol, sa opäť dohodla na práci. Je na počiatku aranžovania, nápadov na dekoráciu a výbere farieb. Objavte krok za krokom vznik vonkajšieho obytného priestoru! oblasť: Terasa 30 m² - záhrada 1000 m² rozpočet: 8 500 € bez dane za vytvorenie terasy, osvetlenie, záhradný nábytok a vonkajšie dekoratívne doplnky

Zloženie s Normanom longèrom


pred: Pôvodným projektom bolo zmeniť sotva funkčný dom na moderné a priateľské miesto na bývanie. Statok v Normane má dĺžku 15 metrov a šírku 3,5 metra. Statok Norman je obklopený neatraktívnym a hlučným štrkom.
after: Jedným z hlavných prianí majiteľov bolo zachovať vonkajší vzhľad farmy, aby nedošlo k strate kúzla a autentickosti domu. Malé zvlnené okná a vonkajšie schodisko (ktoré poskytuje prístup do podkrovia) sa preto zachovali.

Tehlová terasa, ktorá zapadá do krajiny


pred: Architektúra rezidencie sa musela úplne rehabilitovať, pretože bola od roku 1970 opustená. Preto bolo potrebné navrhnúť terasu v súlade s týmto novým vzhľadom a zároveň dať povrchu modernosť. Okrem toho agentúra Garance Touch musela navrhnúť terasu na základe už existujúcej záhrady.
after: Terasa sa nachádza na dvoch tretinách longère. Pochopte od predných dverí domu k úpätiu vonkajšieho schodiska dlhého 10 metrov. Vytvorenie terasy navrhla Fabienne Pujol na uľahčenie prístupu do podkrovia. Majitelia chceli urobiť z podkrovia obývaciu izbu tým, že si vybavili dve spálne, čitáreň a vodnú priečku. Pred naliatím betónovej dosky bola nainštalovaná geotextília, aby sa zabránilo zvýšeniu vlhkosti. Terasa bola vyrobená z červených tehál, ktoré pripomínali kódy statku. Nakoniec boli pre dekoratívny dotyk pridané záhradné posedenie a slnečník značky Les Jardins a svietidlá Roger Pradier v hrdzavej úprave.

Osviežte záhradu


pred: Majitelia chceli obnoviť svoju záhradu, ktorá bola postupom času opotrebovaná. Aby sa stala živšou a menej priamou, zavolali preto agentúru Garance Touch a uviedli, že chcú získať dekoratívnu atmosféru zodpovedajúcu štýlu farmy.

after: Fabienne Pujol mal dobrý nápad vytvoriť rôzne kvetinové priestory v zaoblených tvaroch. Efektívne, vizuálne to okamžite preruší priame čiary povrchu. Z hľadiska dekorácie sa už prítomné zinkové nádrže odklonili od svojho pôvodného použitia na výrobu kvetináčov alebo umývadiel. Okrem toho je k dispozícii bubon na miesto premeny v aperitívnom rohu, ideálny na leto! Fabienne Pujol, Garance Touch Agency

Pozrite si naše video: 4 štýly terás

Všetky záhradné videá