Tipy

5 tipov pre babičky na čistenie doštičky

5 tipov pre babičky na čistenie doštičky

Doska na krájanie je skutočným bakteriálnym hniezdom. Zvyšky jedla sa dostanú do drážok vytvorených nožom a nemusia nevyhnutne zmiznúť po jednoduchom očistení saponátom. Najskôr sa odporúča zvoliť drevenú dosku. Drevo je porézne a môže sa zdeformovať, ale ľahšie sa umyje a choroboplodné zárodky k nemu priliehajú menej ako na plasty. Po každom použití samozrejme musíte umývaciu dosku umyť mydlom. Tu je však niekoľko prírodných tajomstiev, ktoré ju udržiavajú čistú a zdravú.

Tip č. 1: Chráňte svoju doštičku olivovým olejom

Dosku na krájanie otrite olivovým olejom, aby ste zabránili jej prasknutiu v mokrom stave. Olej zanechá na doske jemný film, čím obmedzuje vnikanie nečistôt do drážok. Operácia, ktorá sa má opakovať raz mesačne.

Tip č. 2: Vyčistite doštičku citrónom

Na vašu dosku votrite pol citróna. Toto dezinfikuje a zároveň zanecháva príjemnú vôňu.

Tip č. 3: Vyčistite doštičku pomocou jedlej sódy

Pripravte zmes s nasledujúcim dávkovaním: lyžica vody a lyžica jedlej sódy. Dostanete drobivú pastu, pomocou ktorej budete jemne čistiť dosku. Potom opláchnite teplou vodou.

Tip č. 4: Dezinfikujte doštičku s bielym octom

Po umytí vašej dosky veľkým množstvom vody nastriekajte alebo naneste biely ocot na mäkkú handričku, ktorá má prirodzené antibakteriálne vlastnosti. Opláchnite studenou vodou a nechajte uschnúť na vzduchu.

Tip č. 5: Zbavte cesnaku a cibule zápach na doštičke soľou

Ak doska pocítila nepríjemný zápach, jemne ju otrite soľou a opláchnite ju pomocou roztoku citrónovej vody mäkkou handrou alebo špongiou.