Komentáre

Pred odchodom na dovolenku dôkladne vyčistite auto

Pred odchodom na dovolenku dôkladne vyčistite autoWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Niekoľko týždňov pred veľkým odchodom na dovolenku si vyberiete cieľ cesty, urobíte si rezervácie a zmeníte šatník. V dlhom zozname vecí, ktoré treba urobiť pred odchodom, má príprava vášho vozidla dôležité miesto. Samozrejme, budete musieť vykonať generálne opravy a určité údržbárske práce, ako napríklad odvodnenie. Predtým, ako idete na dovolenku, musíte svoje vozidlo dobre vyčistiť. Ako na to? Tu sú naše tipy.

Krok 1: Zbavte sa

Prvým krokom k riadnemu čisteniu automobilu pred sviatkami je zbaviť sa ho. Odvážte sa vyhodiť alebo odložiť všetko, čo nemá vo vozidle žiadne miesto. Poskytnite vrecko na ukladanie dôležitých dokumentov, ako je dokument o registrácii vozidla, sprievodca vozidla a jeho kniha údržby. A uistite sa, že máte „náležitosti“, ako sú napríklad núdzové okuliare, slnečné okuliare, pero, vyhlásenie, dychový analyzátor, vesty, trojuholník, plechovka motorového oleja a plechovka čistiaci prostriedok na sklo. Vo vozidle je užitočné mať látku ako kamzík, aby v jednom geste zmizla hmla z čelného skla.

Krok 2: Vákuum

Keď je vozidlo prázdne, vysajte všetky priestory: podlahy, sedadlá, rôzne oddelenia, kufor, úložný priestor atď. Na optimalizáciu tohto kroku neváhajte zmeniť špičku vášho vysávača. Používajte jemné hroty pre oddelenia a kefu na sedadlá. Ak je vaše auto skutočne zaprášené, vysajte plasty.

Krok 3: Vyčistite textílie

Pretože so sebou nesiete všetko so sebou, alebo pretože deti majú desiatu, musia sa sedadlá vyčistiť. Na tento účel pripravte vedro s vodou a pridajte hobliny mydla Marseille. Sedadlá očistite pomocou dobre vyžmýkanej špongie alebo žinky. Ak je to možné, urobte tento krok za slnečného dňa. Takže vaše vozidlo na slnku rýchlejšie schne!

Krok 4: Vytvorte plasty a okná

Na výrobu plastov a okien zmiešajte čistú vodu a citrón. Potom namočte handričku a vyčistite ju. Po vyčistení okien a plastov utrite dosucha suchou handričkou. Na tento krok môžete použiť čistiace prostriedky. Ak vyberiete túto možnosť, vozidlo po vyčistení vetrajte.

Krok 5: Vyčistite

Po vyčistení vozidla ho môžete dezinfikovať. Ak to chcete urobiť, na niekoľko minút ju vyvetrajte a potom tam a tam kvapnite niekoľko kvapiek éterických olejov. Používajte éterické oleje levandule alebo eukalyptu, ktoré sú neutrálne a nie príliš agresívne na nose. Vyvarujte sa komerčným difúzorom, sú umelé, veľmi silné a môžu spôsobovať bolesti hlavy.

Krok 6: Umyte vozidlo

Interiér vášho vozidla je konečne čistý! Teraz musíte zaútočiť von. Z tohto dôvodu nič ako pracia stanica. Stačí prevrátiť vozidlo alebo zvoliť karcher. Po dokončení umývania okien utrite handričkou, aby ste obmedzili stopy.

Krok 7: Vytvorte úrovne

Vaše vozidlo je čisté! Pred veľkým odchodom premýšľajte o vytvorení alebo prepustení úrovní. Nakoniec skontrolujte tlak vzduchu v pneumatikách av prípade potreby vymeňte stierače. Veselé sviatky!