Užitočný

Výzva 15 minút čistenia za deň: Odpadávam a triedim svoje kuchynské skrinky

Výzva 15 minút čistenia za deň: Odpadávam a triedim svoje kuchynské skrinky


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Prvý deň výzvy, ktorú inaugurujem veľmi dôležitým krokom, je triedenie a čistenie kuchynských skriniek. Na začiatok by som rád poskytol niekoľko rád na dodržanie časového limitu. Za 15 minút čistenia môžeme urobiť veľa ... alebo veľmi málo! Na dosiahnutie vášho cieľa musia byť všetky zápisnice venované výlučne práci. Majte všetko, čo potrebujete, a vaše čistiace prostriedky na dosah ruky. V prípade triediacich skríň vám odporúčam vopred pripraviť rozprašovač s čistiacim prostriedkom, papierovou utierkou, utierkou z mikrovlákna, prázdnou nádobou a vysávačom. Aby som bol čo najefektívnejší, tiež vás vyzývam, aby ste použili časovač: motivácia dokončiť sa skôr, ako zvon ohlási posledných 15 minút, vám pomôže sústrediť sa a dostať sa k veci (zvyčajne). Nakoniec, pokiaľ ide o triedenie skríň, uveďte tiež prázdne škatule a poháre, ktoré sa použijú na optimalizáciu skladovania.

Skrinky na umývačky riadu

Začneme tým, čo sa mi zdá najjednoduchšie: skrine, ktoré obsahujú riad a kuchynské náčinie. Zámerom je vyprázdniť skrinky, počnúc hornými (spravidla sa skladovanie a čistenie vykonávajú vždy zhora nadol). Využívame túto príležitosť na vyradenie odstránením akýchkoľvek odštiepených tanierov alebo starých horčičných nádob, ktoré sa kedysi používali ako poháre. Po 15 minútach som si uvedomil, že som vyrobil iba 9 políc, ktoré sú veľmi vzdialené od značky. Aby som bol úprimný, stále mám ¾ priestoru na uloženie a vyčistenie. Očakávaný čas je preto ďaleko od reality, pokúsim sa to mať na mysli na niekoľko nasledujúcich dní, aj keď to znamená prehodnotiť náš rozvrh. Na druhej strane, čo sa stalo, sa darilo dobre a zbavil som sa 6 hrnčekov, 15 tanierov a 2 misiek. Podarilo sa mi získať poličku z deviatich, ktoré boli roztriedené. Znova som objavil okuliare zabudnuté v spodnej časti skrinky a ktoré si zaslúžia druhý život. Budem si myslieť, že v najbližších dňoch vám ukážem, aké pekné je to s fotografiami pred / po.

Efektívne triediť skrinky na potraviny

Po 15 minútach zaútočím na skrinky, ktoré obsahujú jedlo. Toto je predmetom mojej osobitnej pozornosti (len aby sa zabránilo otrave). Nedávno som ich tiež dal preč s poličkou na cukor, poličkou na soľ a poličkou na duplikáty. Myšlienka skladovania výrobkov dostupných na viacerých kópiách na konkrétnom mieste bola vlastne veľmi zlá myšlienka, nakoniec som zabudol na to, čo som mal na sklade a kúpil som si už zakúpené produkty. Som opäť v náhodnejšom usporiadaní (skrátene v závislosti od miesta). Dlho som obdivoval hyperorganizované skrinky s krabicami na každé jedlo. Dnes som sa vrátil. Po prvé, pretože musíte byť veľmi dobre organizovaní, aby ste sa vždy správne vyplnili, ale tiež preto, že škatule sa zahodia, keď je balík vyhodený. Dnes som rozdelený medzi túžbu znásobiť úložné boxy a strach z toho, že ich trávim čas čistením. Keď som začal triediť jedlo, zaujímalo by ma, ako sa dezorganizácia dokázala vrátiť tak rýchlo: balík cestovín v oddelení pre sladké ovocie, tri balíčky guľatej ryže (keď ryžové koláče vyrábam iba raz an) a nespočetné konzervované sardinky. V zásade to nie je veľmi vážne, pretože tieto potraviny sa budú konzumovať jeden deň, ale medzitým zaberajú priestor, ktorý by som naozaj potreboval, keby som len jasne videl!

Poučenia

Musím zahodiť to, čo je štiepané a rozbité : je to škaredé a potom nebezpečné. Keď o tom premýšľam, nie je dôvod na to, aby som si pokazil riad (zatiaľ čo moje krásne taniere zbierajú prach na spodku skrinky). Žiadna sentimentalita, inak ste zmätení. Pred nákupom všetkého si vždy overte svoje zásoby : nie je potrebné zapĺňať to isté jedlo vo viacerých kópiách. Zhromažďujeme sa, už viac nevidíme, čo skutočne máme a je to neporiadok! Neurčím nedosiahnuteľné ciele : čistenie je prípustná, pokiaľ netrvá príliš dlho. Z tohto dôvodu sme sa rozhodli pre toto trvanie 15 minút. Bohužiaľ som si veľmi optimisticky predstavoval, že všetky police sa dajú roztriediť do 15 minút. Preto vám odporúčam, aby ste sa obmedzili na triedenie skríň v prvý deň, uvidíte, že 15 minút plynie veľmi (príliš!) Rýchlo. Používam „moderné“ nástroje : Ušetril som drahocenný čas pomocou vysávača s dlhou stierkou pre všetok prach a drobky ležiace v skriniach.
Príklady zbytočných objemných predmetov: falošná svetelná kocka ľadu, ktorá už nefunguje, a dve kartónové poháre na zmrzlinu v prípade, že sa chcem stať predajcom zmrzliny. Zajtra sa s tebou stretnem, aby som urobil veľa pre malé domáce spotrebiče, ktoré sa pomaly, ale iste upchávajú v kuchyni. Rady: prineste dobrú zásobu bieleho octu!