Informácie

Výzva 15 minút denne čistenie: Čistím malé kuchynské spotrebiče

Výzva 15 minút denne čistenie: Čistím malé kuchynské spotrebiče

Odišlo na druhý deň čistenia a dúfam, že sa dokážem udržať v stanovenom čase. Po včerajšom obrovskom zlyhaní kuchynských skriniek (iba 9 políc vyčistených po 15 minútach) sa snažím dosiahnuť maximálnu účinnosť, aby som dosiahol svoje ciele. Myslím si, že výzvou dňa je jednoduchší test ako včerajšie, spočíva to v vyčistení všetkých malých domácich elektrospotrebičov v kuchyni, najmä tých, ktoré sa nachádzajú v pracovnom pláne a ktoré majú tendenciu znečistiť sa oveľa rýchlejšie. Uisťujem vás, že to neznamená, že to nevyčistím po tom, ako som ho použil, ale vždy existujú tieto nevyhnutné chyby v zákutiach a úkrytoch. Naozaj sa pýtame, prečo výrobcovia domácich spotrebičov vytrvávajú vo vytváraní miestností na zhromažďovanie prachu! Pre plán útoku som dal na jednu stranu zariadenia na odstraňovanie okovín, na druhú zariadenia, ktoré sa majú čistiť (myšlienkou je, že sa budete žonglovať z jedného na druhého, aby ste stratili menej času). Pokiaľ ide o zariadenie, mám biely ocot, umývacie prostriedky, kefku na riad, starú kefku na zuby, handričku z mikrovlákna a horúcu vodu. Poďme!

Odvápnite kanvicu a kávovar

Toto je pravdepodobne najjednoduchšia časť výzvy. Odvápnenie domácich spotrebičov je kúzlo, ak máte po ruke fľašu bieleho octu. Ako som to robil pri postupnom čistení kávovaru, musíte pripraviť zmes s 1/3 bieleho octu a 2/3 vody. Postavením kávovaru a kanvice vedľa seba som tekutinu prešiel z jedného spotrebiča do druhého: nielen som ušetril čas, ale aj vodu a ocot. Začal som s rýchlovarnou kanvicou. Naplňte nádrž zmesou a potom spustite kanvicu. Od prvého priechodu bolo všetko vápno prítomné v spodnej časti kanvice preč. Potom som bol schopný preniesť zmes vody a octu do nádrže kávovaru a potom spustiť stroj. Na konci každého cyklu som dal tekutinu späť do nádrže a reštartoval kávovar. Nakoniec som začal s kávovarom tri cykly, len aby som sa ubezpečil, že mám skutočne dobré odstraňovanie okovín. Pamätajte, že po tomto odvápňovaní zubného kameňa môže ocot v kávovare zanechať nepríjemnú chuť. Preto musíte vytekať čistú vodu (tentokrát bez octu!) Predtým, ako budete môcť kávu znova pripravovať, musíte dva cykly. Neviem si predstaviť, že som celú tú dobu uvažoval o svojich dvoch domácich spotrebičoch, ktoré pre mňa pracovali. V skutočnosti som už bol zamestnaný inde, so svojimi robotmi, ktorí múdro čakali na kúpeľný čas.

Čistenie iných zariadení

Dobrý čas na kúpanie je spôsob, ako hovoriť, pretože musíte zabrániť zašpineniu domácich spotrebičov, mohli by ste poškodiť blok motora. Pre dobré čistenie v dobrom stave si najskôr prečítajte používateľskú príručku. Malé zariadenia sa stali čoraz intuitívnejšími, máme sklon ušetriť si únavné čítanie manuálu. Poskytujú však cenné rady, napríklad zoznam príslušenstva alebo častí, ktoré sa dajú umývať v umývačke riadu. Začal som teda demontážou robota, aby som dal časti, ktoré by mohli byť priamo do umývačky riadu. Po odpojení zostavy som pripravil horúcu vodu a pridal trochu mojej domácej kvapaliny na umývanie riadu. Neskrývam, že bude potrebné trochu mastnoty na lakte, najmä na ťažko prístupných miestach. Preto radšej používam štetku než špongiu, mám dojem, že týmto spôsobom môžem lepšie dosiahnuť medzery a zárezy. Okrem toho sme do zariadenia vložili menej vody (vodu, na nepriateľa bloku motora si pamätám). Nakoniec som prešiel vlhkým mikrovláknom, aby som odstránil zvyšok peny. Pretože ide o hĺbkové čistenie, neignorujte menej viditeľné miesta: preto tieto zariadenia zdvíhame, aby sme vyčistili spodnú stranu. Nakoniec utrite napájacie káble, na ktoré sa často zabúda.

Poučenia

Neignorujte skryté rohy , Som jedným z tých zlých študentov, ktorí umývajú viditeľné časti. Uvedomte si, že domáci spotrebič je ako ľadovec, jeho neviditeľnú časť nemožno prehliadať! V dobrých rozlíšeniach roka preto pridávam pravidelné čistenie napájacieho kábla. To isté platí pre spodnú bielizeň pre robotov, čo navyše spôsobuje, že ich svaly zdvíhajú! Postupujem podľa pokynov , Nechajte to povedať: riešenie je vždy v užívateľskej príručke. Poradenstvo pri údržbe vám ušetrí drahocenný čas a udrží vaše vybavenie v dobrom stave. Zariadenia odstraňujem z vodného kameňa súčasne. Myšlienka odstraňovania okovín, keď som čistil svoje kuchynské roboty, bola geniálna myšlienka (a to nehovorím, pretože to pochádzalo odo mňa). Šetrí čas a biely ocot, metóda je preto schválená a prijatá.
Od zajtra sa presunieme do oveľa väčších priestorov, pretože to znamená umývanie postriekania a stien a potom umytie okien. Pri tejto príležitosti otestujeme trik babičky na čistenie okien!Nájdite našich novinárov a ich každodenné výzvy na Instagrame. Neváhajte sa tiež podeliť o svoje domáce využitie na Instagrame pomocou hashtag #GrandMenage!