Komentáre

Zoznámte sa s 5 návrhármi zajtrajška

Zoznámte sa s 5 návrhármi zajtrajška


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

V decembri 2014 spoločnosť Lille-design vytvorila platformu na predkladanie projektov. Do inkubátora spoločnosti sa vyberie päť dizajnérov so silnými nápadmi, ktorí pracujú v spoločnosti Nord-Pas-de-Calais. Celý rok s podporou piatich vedúcich pracovníkov v oblasti podnikania rozvíjali, zlepšovali a konkretizovali svoje nápady s rovnakými ambíciami: vyvíjať nové použitia prostredníctvom dizajnu. Cécilia Lusven, Noémie Lenancker, Tim Defleur, Dométhilde Majek a Les Saprophytes nám hovoria o svojich projektoch, ich inšpiráciách a úspechoch. Zoznámte sa s piatimi návrhármi z rôznych svetov.

Cécilia Luvsen a „Kilometer“, od bicykla po koberec

Počas pobytu v San Franciscu v Kalifornii, ovplyvnenom politikou „nulového odpadu“, ktorá tam vládne, sa Cécilia Luvsen rozhodla pustiť sa do vzostupu bicyklov a transformovať použité duše bicyklov na textilný materiál. Finalistka v súťaži „Vitrine pour un designer“ v Tournai (Belgicko) s týmto projektom „Kilometer“ sa v januári 2015 zapojila do inkubátora v Lille-design. pozíciu na luxusnom trhu.
Prečo ste sa rozhodli pre upcycling? Upcycling ku mne prišiel prirodzene, pretože nejde iba o recykláciu, ale o zvýšenie kvality kvalitatívnym materiálom (tu, vnútorná rúrka) a tým istým spôsobom zachovanie a posilnenie know-how (tu, textilné tkanie). Vnútornú trubicu som objavil ako surovinu v San Franciscu, ktorú prebrali mnohí cyklisti, a páčila sa mi táto rovnobežka medzi objektom „koberec“ zeme prepracovaným z hľadiska luxusu, ktorý kontrastuje s prvým životom vnútornej trubice. vzduch, rovnako blízko k zemi, ale neviditeľný a nerozpoznaný. Prečo „Kilometer“? „Kilometer“ má niekoľko významov: myšlienka recyklovanej vnútornej trubice (kilometre ubehnuté na bicykli) a myšlienka trvania (nekonečný cyklus upcycling). Pre aký typ interiéru ste vytvorili kilometer? Kilometer bol predstavený pre interiéry, ktoré sú dostatočne upravené na vylepšenie textúr a materiálov. V prípade teplých neutrálnych farieb sú produkty Kilometer v centre životných miest a pasáží. Kilometer je v súčasnosti určený pre niekoľko ľudí, je to predovšetkým krok, ktorý, dúfam, bude ďalej rásť. Je predurčené zostať luxusným produktom spájajúcim tradíciu a kreativitu.

Noémie Lenancker a "Urban Break"

Práve v rámci súťaže organizovanej spoločnosťou Lille-design nájde Noémie Lenancker inšpiráciu, ktorá ju povedie k „Urban Break“. Jeho spoločnosť, Telaé design, mala vytvoriť darček pre účastníkov súťaže „Design for change“. Inšpirovaná témou tejto témy - „dáva nový význam opusteným priestorom v meste“ - si predstavuje kabelku, ktorá sa po rozvinutí zmení na priestor pre relaxáciu. Podelí sa s nami o svoje nápady, inšpirácie a ašpirácie.
Ako ste prišli s myšlienkou vyrobiť „modulárnu“ tašku? Mal som carte blanche, aby som vytvoril pekný textilný produkt pre účastníkov „Design for change“ a téma súťaže sa mi veľmi páčila. Chcel som vytvoriť objekt sprostredkujúci predstavy o pohyblivosti, kabelke, ale aj nepohyblivosti s relaxačnou oblasťou. „Urban Break“ vám umožňuje prechádzať sa po meste a pristáť niekde, keď je správny čas. Pre koho je "Urban Break"? Prvá verzia tašky bola vytvorená pre študentov, ktorí sa zúčastnili súťaže. Finálna verzia bude skôr zameraná na partnerov BtoB, ktorí si ju môžu prispôsobiť a potom ju ponúknuť svojim zamestnancom. Alebo prečo nie správam a múzeám, ktoré by ich potom predali ako reklamný predmet. Taška by bola veľmi užitočná aj pre mladú matku, ktorá nenájde suché a čisté miesto na výmenu svojho dieťaťa alebo pre rekreantov ako plážový uterák. Bude to prispôsobiteľné pre jednotlivcov? Nakoniec si vieme predstaviť navrhnutie knižnice rôznych vzorov. Každá taška môže, keď sa rozloží, zavesiť na druhú a vytvoriť väčšiu relaxačnú oblasť, môžete si celkom vytvoriť štyri vzory s rovnakou témou, ktoré po pripojení vytvoria väčší dizajn. A čo obrie Scrabble? Cieľom je ponúknuť skúsenosti prostredníctvom textilu.

Tim Defleur a „Registrovaný model“

Tim Defleur pracuje ako dizajnér popri Alain Gilles v Bruseli. Stále prepravoval medzi Lille a Belgickom, chcel ľahko prenosnú stoličku, ľahko sa skladoval, zostavoval a rozoberal. Jeho prvotná myšlienka: vytvoriť jednoduché kreslo s minimalistickým vzhľadom, bez klincov alebo skrutiek. Na výstupe z inkubátora s dizajnom Lille predáva dizajnér na stránke Atylia.com celý rad „registrovaných modelov“ zložených z kresiel, konferenčných stolíkov a políc.
Ako ste prišli s nápadom pre toto kreslo bez klincov alebo skrutiek? Býval som sám v Bruseli, chcel som urobiť niečo jednoduché, praktické. Myslel som na digitálne strihanie, chcel som kreslo s minimalistickým vzhľadom, čo je praktické. Každý kus sa ľahko zmestí s ostatnými a spolu tvoria kreslo, ktoré je jednoducho vytvorené z dosiek z topoľovej preglejky. Pre koho je registrovaný model? Neexistuje žiadny konkrétny cieľ, človek si celkom dokáže predstaviť kreslo u niekoho, kto nemá veľa miesta, ale rád ho dostáva, je to celkom alternatíva k jednoduchému skladaciemu kreslu. Range môže tiež veľmi dobre fungovať pre osobu, ktorá si chce zariadiť svoju terasu. Každý si dokáže predstaviť a vytvoriť si vlastný osobný priestor. Kreslá sú tiež praktické pre ľudí, ktorí používajú laptop alebo tablet veľa, pretože niektoré sedadlá sú „neobvykle“ roztiahnuté na bok, čím ponúkajú ako koniec pohovky. Sortiment sa vyrába vo Francúzsku, v Tourcoing, ale jeho ceny zostávajú dosť cenovo dostupné. Bolo dôležité zachovať napriek všetkému prístupný rozmer. Aký typ interiéru ste si predstavovali tento rad? Rozsah s ľahkým drevom a jednoduchými líniami má jednoznačne škandinávsku stránku, čo je normálne, pretože ma veľmi inšpirujú škandinávske návrhy. Jednoduchosť nábytku im umožňuje, myslím, integrovať sa do rôznych prostredí, prečo nie popový interiér, farebnejší. Nábytok sa predáva v surovom dreve, ale nič nebráni kupujúcim v tom, aby si ho osobne prispôsobili.

Saprofyty a „Factory of DIY architecture“

Od roku 2011 cestujú Saprophytes - multidisciplinárny kolektív - kamiónom v pilotnej štvrti Roubaix. Vozidlo, v ktorom ponúkajú bezplatnú službu pre domácich majstrov otvorenú pre všetkých. Pripojia sa k inkubátoru s dizajnom Lille, aby našli riešenie, aby bol ich projekt udržateľný. Dnes je kolektív inštalovaný v „La Condition Publique“ v Roubaix, v hale s rozlohou najmenej 1400 m2.
Ako funguje továrenská architektúra pre kutilov? Po putovaní autom po okolí sme chceli udržateľnejší spôsob prevádzky, ktorý ponúka prístup k know-how, nástrojom a materiálom. Ponúkame tematické kurzy, na ktoré môže každý bezplatne ísť. Pracujeme na myšlienke zdieľania, žiadna mena sa nevymieňa: doska stojí klinec, ak niekomu pomôžeme, zarobíme 5 klincov atď. Cieľom je propagácia činnosti a vzájomnej pomoci, vytvárať spoločné ciele a vytvárať kolektívne projekty. Na koho ste mysleli pri zavádzaní vašej koncepcie? Je to naozaj nápad, ktorý k nám prišiel pomôcť miestnym obyvateľom, ale ktokoľvek môže prísť. Chceli by sme s Pile vytvoriť susedstvo, pozn.). A potom je projekt prospešný aj pre Saprofyty, je to pre nás príležitosť prehĺbiť si vedomosti, experimentovať. Továreň na výrobu architektúry pre domácich majstrov sa neustále vyvíja. Možno zmeníme témy našich stáží, možno budeme v hale o rok menej. Chcete exportovať svoj koncept? Vôbec nie! Je to naozaj nápad, ktorý sme mali pre naše okolie, je to spojenie s krajinou. Architektonická továreň pre domácich majstrov zostáva v Roubaix. Koncept nám nepatrí. Tento prístup k zvyšovaniu úrovne, vzájomnej pomoci, poradenstva, prehlbovaniu vedomostí môžu úplne využívať iní ľudia v iných mestách. To si želáme a podporujeme, ale podobné projekty nebudeme mať na starosti inde ako doma.

Dométhilde Majek a „Rives Nord“, dizajn územia a služieb

Po štúdiu na škole umenia a dizajnu vo Valenciennes sa Dométhilde Majek venuje záverečnej dizertačnej práci multidimenzionálnemu prístupu prostredníctvom navrhovania prístavných krajín. Z tejto práce vychádza myšlienka „Severného pobrežia“: rehabilitácia kanála Deûle predstavením modulárnej (plávajúcej) architektúry.
Povedzte nám niečo o svojom koncepte. Keď som písal svoj stručný text, uvedomil som si, že veľa kanálov sa nevyužilo alebo už nevyužilo naplno. Mojím zámerom bolo preto investovať časť kanála Deûle, ponúknuť miesto, ktoré podporuje kombináciu mestských funkcií, aby sa z Meûle stal vektor vzťahov. Program „Rives Nord“ by mal prispieť k hospodárskej dynamike okresu a pridať k existujúcim činnostiam obce tým, že ponúka obyvateľom niekoľko služieb. Aký typ služby ponúkate? Na začiatku bude prebiehať predaj domácich a organických záhradníckych výrobkov, ako aj cestovná jedáleň ponúkajúca produkty z regiónu. Uvažujeme tiež o zavedení vzdelávacieho programu pre služby spoločností nachádzajúcich sa okolo kanála. Účelom tohto programu by bolo odhaliť bohatú históriu okolia. Nič však nie je stanovené do kameňa, „Rives Nord“ bude modulárne, služby sa môžu vyvíjať a meniť. O aký typ občana ste si mysleli a predstavovali si „Rives Nord“? Program „Rives Nord“ je zameraný na vytváranie sociálnej súdržnosti, miesta výmeny v susedných krajinách. Projekt bol preto určený hlavne pre pracovníkov a občanov žijúcich v okolí. Zariadenia budú mať samozrejme k dispozícii všetci okolo.Komentáre:

 1. Paris

  Ide priamo k veci!!! Inými slovami, nedá sa to povedať! :)

 2. Vuktilar

  As the specialist, I can render the help. Together we can arrive at the correct answer.

 3. Akinorr

  I found the answer to your question in google.com

 4. Nereus

  I do not understand something

 5. Radeliffe

  Chcem povedať, že sa mýliš. Môžem to dokázať. Napíšte mi do PM, vyriešime to.

 6. Duane

  Samozrejme. And with this I have come across. We can communicate on this topic.

 7. Kajisho

  Verím, že sa mýlite. Som si istý. Poďme diskutovať.Napíšte správu