Tipy

Čistenie pred sviatkami: bojový plán!

Čistenie pred sviatkami: bojový plán!


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Za pár týždňov alebo dokonca za niekoľko dní pre tých najšťastnejších z nás je to veľký odchod na dovolenku. V lete odchádzame dlhšie ako do konca roka. Naše pobyty často trvajú v priemere dva týždne. Pred odchodom je preto potrebné upratať a vyčistiť váš domov. Ako organizovať? Čo by sme si mali myslieť ako prvé? Toto je exkluzívny redakčný bojový plán!

Krok 1: Aktualizujeme informácie o bielizni

Začiatok sa blíži, takže je čas aktualizovať oblečenie. Pracujte všetku bielizeň, vymeňte plachty a vyprázdnite žehliaci kôš. Pred dlhšou neprítomnosťou by ste si nemali nechať bielizeň, ktorá nie je žehlená, pretože po návrate bude ťažšie vyhladiť. Špinavá bielizeň môže šíriť nepríjemné pachy.

Krok 2: Usporiadame naše dokumenty

Niekoľko dní pred odchodom nezabudnite spravovať všetko, čo sa týka správy. Zaplaťte svoje účty a roztriedte svoje doklady. Tento krok je rozhodujúci, pretože po návrate budete mať niekoľko týždňov na správu pošty. Môžete byť tiež aktuálny pred odchodom na dovolenku! Pri tejto príležitosti požiadajte suseda, aby vyzdvihol vašu poštu. Celá poštová schránka priťahuje zlodejov. Je tiež možné požiadať svoju poštu o prevod pošty na miesto dovolenky alebo o zastavenie doručovania, keď ste preč.

Krok 3: Prispôsobujeme naše jedlo

Neodhadzujte tovar podliehajúci skaze, namiesto toho, aby ste výrobky vyhodili v deň odchodu, upravte svoje jedlo. Zvyšky varte a chladničku a mrazničku udržiavajte prázdne. To vám tiež umožní úplne vyčistiť! V skrinkách sa uistite, že je suché jedlo chránené. Vložte cestoviny, ryžu, obilie a akýkoľvek iný výrobok do vzduchotesných škatúľ. Nezabudnite tiež vyprázdniť fľaše mlieka a ovocných džúsov, ktoré sa nebudú uchovávať.

Krok č. 4: Robíme veľké čistenie

A áno, je to povinnosť! Pred cestou na dovolenku musíte vyčistiť jej interiér. Uložte každú izbu, zaprášte prach, vákuum, umyte podlahy a predovšetkým vyprázdnite všetky nádoby na odpadky. Venujte osobitnú pozornosť kuchyni a kúpeľni. Dezinfikujte tieto vodné priestory, v ktorých sa nachádzajú baktérie, a skontrolujte potrubia.

Krok 5: Uložte exteriéry

Pred odchodom na dovolenku sa musíte starať aj o svoje exteriéry. Zničte svoju záhradu, koste trávnik, skladujte nábytok, detské hračky a predovšetkým chráňte svoje najcitlivejšie rastliny. Vyťažte maximum zo svojej dovolenky!