Komentáre

Aké sú vhodné rastliny pre moju mačku?

Aké sú vhodné rastliny pre moju mačku?

Francúzi mačiatka veľmi oceňujú. Mali by ste vedieť, že 27% domácností má mačku. Toto zviera nie je ani zďaleka krehké a skôr nezávislé. Je však našou povinnosťou postarať sa o to, najmä tým, že im poskytneme rastliny, aby sa mohli očistiť. Aké rastliny si vybrať v dome? Aké rastliny si vybrať na záhrade? Existujú pre mačky nebezpečné rastliny? Tu je niekoľko odpovedí.

Prečo mačky potrebujú rastliny?

Na zodpovedanie tejto otázky sme sa jednoducho spojili s našim veterinárnym lekárom. Vysvetlil nám, že vo výžive mačiek bolo málo vlákniny. Preto naše mačiatka potrebovali jesť rastliny alebo trávu. Tieto rastliny pomáhajú mačkám čistiť sa a odstraňujú z tela chĺpky. Vonku sa mačka prirodzene obráti na trávu. Je zriedkavé, že napadne rastliny vo vašich posteliach. Na druhej strane, vnútorné mačky, ako sú tie, ktoré majú malý prístup do vonkajšej strany, zaútočia na všetky rastliny v dome, toxické alebo nie.

Ktoré rastliny sú pre mačky dobré?

Ak si chcete zaistiť pohodu svojej mačky, musíte zvoliť tie správne rastliny. Uprednostňujú sa dve rodiny rastlín. Sú to trávy a aromatické rastliny. Preto sa pre svoju mačku môžete obracať na pšenicu, jačmeň, ovos, tymián, šalvia, balzam citróna alebo dokonca valeriány. Mačky majú radi aj vres. Všetky tieto rastliny majú byť preferované v interiéri a exteriéri. Ak máte obavy, že vaša mačka zaútočí na vaše okrasné rastliny, umiestnite ju vedľa miesta, kde spí.

Ktorým rastlinám sa treba vyhnúť?

Ak mačky nemajú k dispozícii rastliny, zhltnú tie, ktoré nájdu. Niektoré rastliny môžu byť veľmi jedovaté! Toto je prípad Dieffenbachie, Chlorophytum, Ficus alebo dokonca Yucca. Na záhrade sú pre mačky nebezpečné rastliny ľalie, azalka, rododendron, brečtan, papraď, jazmín, tulipány alebo dokonca narcisy. Tabak alebo šalotka sú pre mačky veľmi škodlivé!

Poradenstvo od profesionála

Bolo to v Maxi Zoo, v obchode s domácimi zvieratami, že sme mali veľa tipov, ako zabrániť možnej otrave. V skutočnosti sme sa pri rozhovore s predajcom dozvedeli, že na to, aby sa mačka nedostala od jedovatej rastliny, stačí ju zahmliť citrónovou vodou alebo vodou zmiešanou s octom. Mačka musí mať na záhrade aj vlastný priestor, musí byť menej udržiavaná s vyššími trávami, prírodnou škrabkou a vysokým pozorovacím bodom. Nakoniec upozorňujeme, že catnip je k dispozícii vo všetkých obchodoch so zvieratami a záhradných centrách. Táto bylina je pre svoje telo ideálna. Voňavé, mačky to milujú!