Užitočný

Pred / po: transformujte akúkoľvek kúpeľňu na minimalistickú a dizajnovú miestnosť

Pred / po: transformujte akúkoľvek kúpeľňu na minimalistickú a dizajnovú miestnosť


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Francúzi trávia každý deň v kúpeľni stále viac času. V priebehu desaťročí táto malá miestnosť opustila svoj chladný a funkčný aspekt, aby vytvorila cestu pre krásny priestor s elegantnou dekoráciou. Ak má mnoho plachiet vietor vo svojich plachtách (pobrežie, príroda, trochu elegantne ...), jednotlivci preferujú čistú a zenskú atmosféru. Toto je pekný príklad transformácie, kde minimalizmus nadobúda svoj plný rozmer.

Vymažte štýl 80. rokov

pred : Keď architekt Marianne Amodio prvýkrát študuje konfiguráciu tejto kúpeľne, všetko musí byť prehodnotené na strane dekorácie. Aj keď je miestnosť čistá a udržiavaná, atmosféra už nie je aktuálna! Medzi zlatými kovaniami a svetloružovými vzorovanými dlaždicami sa majitelia - mladý pár z Vancouveru - s touto dekoráciou vyznačenou v 80-tych rokoch už neidentifikujú. Snívajú o svetlej, priestrannej a prehľadnej miestnosti. Druhý problém sa týka sprchovacieho kúta zachyteného vo zveráku medzi vstupnou stenou a vaňou: priestor je veľmi tmavý a ťažko si chcete oddýchnuť! Majitelia chcú využiť maximum denného svetla v miestnosti a zabezpečiť, aby sa každý deň počas dňa kúpal v slnečných lúčoch.
po : Červenajú sa do kúpeľne, ktorej konfigurácia bola úplne prepracovaná. Nový kúsok je teraz plný svetla a minimalistického štýlu. Kanadský architekt Marianne Amodio, rovnako ako vo väčšine svojich projektov, uprednostnil čisté línie a jednoduchosť materiálov. Nepoškvrnené dlaždice metra bezpochyby držia stredobod pozornosti, dostupné v niekoľkých verziách na vymedzenie rôznych priestorov. Nová kúpeľňa, svieža a grafická, teraz obsahuje dvojité umývadlo, odkladacie skrinky, rovnú vaňu a veľkorozmernú sprchovaciu kabínu. Posledný menovaný ťažil zo skutočného faceliftu a športových veľkých sklenených stien: ideálny kompromis, ktorý umožňuje cirkuláciu vonkajšieho svetla z okien a svetlíc umiestnených nad ním.

Materiály, ktoré robia rozdiel

pred : Veľmi populárne v 70. a 80. rokoch, obkladanie tučnými farbami (ružová, tmavo modrá alebo dokonca olivovo zelená) je teraz úplne zastarané. Najjednoduchším a najmenej nákladným riešením kamufláže je pokrytie niekoľkými vrstvami špeciálnej farby. Toto však nie je riešenie, ktoré si vybrala Marianne Amodio, ktorá sa po dohode s majiteľmi rozhodla úplne prerušiť existujúcu konfiguráciu na renováciu kúpeľne z A na Z.
po : Marianne Amodio úplne vymazala stopy starej miestnosti s cieľom usporiadať priestory a zakryť ich novými nátermi v súlade s dobami. Kanadský architekt na zemi vybral voskovaný betón pre svoj dizajn a jednoduchú údržbu. Steny sú zafarbené celkom sivobielou farbou spojenou s dlaždicami metra. Biely vládne najvyšší a túto nádhernú harmóniu otriasa iba blond drevo zo skriniek. Viac informácií na www.maastudio.com