Informácie

Výzva 15 minút denne čistenie: Roztrieďujem skrinky v kúpeľni

Výzva 15 minút denne čistenie: Roztrieďujem skrinky v kúpeľniWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teraz, keď Séverine spálila kuchyňu od podlahy po strop pod našimi ohromenými očami, je tu na rade moja kúpeľňa! A na začiatku začíname triedením skriniek. Aby som bol úprimný, v kúpeľni mám iba jednu skrinku. Nevybral som si už roky svoju kozmetiku a lieky - s vedomím, že spoločným životom sa problém určite zdvojnásobil! Pre túto výzvu na čistenie domácnosti budete potrebovať iba plastové vrecká, aby ste vyhodili to, čo už nechcete, ako aj látku, čistiaci prostriedok a špongiu - využite to, že vyprázdnite skrinky, aby ste vyčistili police! V tomto kroku som si vzal 25 minút, 10 viac, ako sa sľúbilo - a nepočítam čas, ktorý by mi trvalo, kým by som šiel k lekárnikovi, aby som prestal užívať svoje lieky, ktorých platnosť skončila.

Triediť kozmetiku

Začnem tým, že postupne vyprázdňujem police môjho šatníka. Mám dve, začínam tou najlepšou. Táto operácia je chúlostivá, pretože tam nie sú uložené moje veci. Marie Kondo hovorí, že musíme umožniť každému členovi rodiny, aby spravoval vlastný bazár. Nebude mi vinu za to, že som sa neriadila jej radou ... Vyprázdňujem všetky tie veci, ktoré nie sú moje. Kúpil som pekné plastové koše od Mudži, aby som to videl jasnejšie. V priebehu mesiacov však tieto výrobky ležali v košiach, čo znamená, že strácame úplne viditeľnosť a efektivitu skladovania. Vyhodím prázdne dezodoranty - prečo ponechávať prázdne dezodoranty? - vlasový produkt, ktorý je príliš starý - keď kozmetika zmenila farbu, znamená to, že je príliš starý - a riadne som ho odložil. V koši kozmetiky, za sekundu, sušič vlasov - záhyby, je to veľmi praktické - a zastrihávač brady.
Teraz moja polica. Postupujem rovnako: všetko vyprázdňujem a vyhodím príliš staré výrobky. Kedy je vaša kozmetika príliš stará? Zvyčajne je na vašich nádobách a fľašiach malý symbol, ktorý určuje čas, počas ktorého môžete produkt po otvorení uschovať. Povieš mi: nie vždy si pamätáme, kedy bol taký a taký produkt otvorený! Potom môžete značku označiť dnešným dátumom, keď je produkt otvorený.
Na fotografii môjho bazára ste možno videli krabicu kukuričného škrobu. V skrinke som sa nemýlil: Maïzenu používam ako suchý šampón - veľmi dobrý tip od babičky, ubezpečujem vás! Až na to, že v mojej kuchyni chýba tento box a že v mojej kúpeľni zaberá príliš veľa miesta! Nie je to problém: Preneste malý produkt do vyčisteného detského hrnčeka a hodím svoju sliepku!
Taktiež vyhodím rozbité doplnky a ďalšie nepotrebné veci.

Triediť lieky

V kúpeľni si tiež ukladáte lieky. Čo sa mňa týka, všetko plním do veľkej toaletnej tašky. Ešte jednoduchšie ako v prípade kozmetiky: dátum exspirácie je uvedený na obale! Odložte vypršané lieky, ale aj prázdne obaly alebo lieky, ktoré Vám predpísal lekár. Dajte si pozor na samoliečbu! Lepšie sa zbavte týchto antibiotík, ako môžete znova použiť! Nakoniec nevyhadzujte lieky do koša! Vezmite ich späť k lekárnikovi, aby ich bolo možné recyklovať.

Poučenia

Dobrá správa zásob umožňuje mať viac pokojných skriniek. Naozaj potrebujeme 10 balení vatových vankúšikov na odstránenie vopred? Okamžite vás zbavím pochybností: nie. Príliš veľa úložného priestoru je najlepším spôsobom, ako spustiť dve fľaše šampónu súčasne a nikdy ich nedokončiť alebo ich vyhodiť, pretože ich platnosť už uplynula - a šampóny, ktoré sú príliš dlhé, nikdy nie sú veľmi krásne, akumulujú vápno , Balenie často zaberá príliš veľa miesta. Ušetril som miesto tým, že som preniesol svoje vatové tampóny na make-up v mojej bavlnenej škatuli - to všetko dáva zmysel, nie? Pokiaľ ide o moje lieky, šetril som miesto zhromažďovaním pečatí dvoch škatúľ, ktoré sa začali v jednej. Všetko na svojom mieste. Najlepší spôsob, ako udržať poriadok v skrini? Nájdite všetko na svojom mieste! Takže zakaždým, keď to vrátite prirodzene na správne miesto! Takže vďaka svojim košom Muji mám na jednej strane výrobky, ktoré používam pre svoju tvár, na druhej strane výrobky pre telo. A dokonca mám tretí roztrieštený kôš na make-up.

A tu je uprataná skriňa!

Deň po zajtra - v nedeľu stále nebudeme robiť upratovanie! - Zaútočím na práčku!