Komentáre

Výhody kávového základu pre vaše rastliny: hnojivo aj repelent

Výhody kávového základu pre vaše rastliny: hnojivo aj repelent

Rastliny niekedy potrebujú na rozvoj svojho rastu pomoc pri vývoji. Existuje veľa výrobkov, ktoré môžu vykonávať túto funkciu, ale väčšina z nich je chemická, a preto celkom škodlivá pre životné prostredie. Môžete však mať produkt, ktorý môže pôsobiť ako hnojivo, ale tiež ako prírodný odpudzovač hmyzu. Ophélie s vami zdieľa jej tip na videu!

Pozrite si video

Zrnková káva

Trik Ophélie je veľmi jednoduchý. Spočíva v udržiavaní kávovej usadeniny, pretože má dve zaujímavé vlastnosti: - odpudzovač, - hnojivo. V skutočnosti ľahko odpudzuje muchy, ktoré nenávidia jeho vôňu, a odstraňuje okuliare, ktoré napadajú korene rastlín. Okrem toho je výliskov vynikajúci doplnok výživy, ktorý je obzvlášť užitočný pri zalievaní, pretože má vysoký obsah fosfátov.

Zahrňte ho do základne rastliny

Najskôr poškriabajte zeminu na povrchu hrnca, aby ste ju prevrátili. Potom zalejeme mletú kávu a zmiešame s pôdou. Všetko, čo musíte urobiť, je zľahka stlačiť vodu. Tento trik bude stimulovať kvitnutie vašej rastliny a odpudzuje hmyz, ktorý je pre ňu škodlivý. Teraz máte veľmi jednoduchý trik na podporu rozvoja svojich rastlín. Môžete ho použiť na kvety, kríky ... pretože všetky potrebujú fosfát. Preto nevyhadzujte kávovú usadeninu, nechajte ju skrášliť svoju záhradu! Nájsť, ako si vyrobiť prírodné hnojivo a repelent na stránke Minutefacile.com.