Užitočný

Krok za krokom: podniknutie japonských krokov

Krok za krokom: podniknutie japonských krokovWe are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Japonsko má veľmi daždivé a veľmi vlhké podnebie, a preto je v japonských záhradách veľmi prítomná voda. Japonci majú vo zvyku ukladať kamene aj do križovatiek, a keď poznáme krásu ich záhrad, nie je prekvapujúce, že tento obraz „japonských schodov“ k nám prišiel. Estetický aspekt týchto pekne zaoblených kameňov v záhrade nás pozýva kráčať podľa ich rytmu. Mali by sa im však vyhnúť na frekventovaných cestách, pretože ich nepravidelný tvar a rozstupy, ktoré nie je možné prispôsobiť všetkým, sa na toto použitie nehodia. Na druhej strane povedú návštevníka záhradou, vylepšia určité časti, podčiarknu a nakreslia harmonické čiary a krivky alebo jednoducho zlepší priechod mokrým chodníkom. Usporiadanie kameňov je dôležité tak z vizuálneho hľadiska, ako aj z hľadiska funkčného, ​​medzi ktorými je potrebné hľadať kompromis. Z vizuálneho hľadiska je lepšie mierne posunúť každý kameň z predchádzajúceho kameňa vzhľadom na stredovú os. Čo je perfektné, pretože to tiež funkčne zodpovedá našim stopám - s výnimkou modelov - nohy mierne od seba. Pri výbere kameňov ide predovšetkým o chuť. Do krajiny sa však budú lepšie integrovať, aby boli diskrétnejšie. Ich tvar musí byť praktický na použitie. Je lepšie zvoliť rovné kamene, dostatočne veľké, aby sa pohodlne postavili, nekĺzavé a so zaoblenými hranami. Rovnako by nemali byť príliš vydutí na riziko nevyváženia chodca, ani príliš dutí z rovnakých dôvodov, ale tiež na to, aby im zabránili v tom, aby vo svojom strede vytvorili kaluž vody. Pokiaľ ide o príliš symetrické kamene, nemajú prirodzený vzhľad, napriek tomu ich možno použiť pri hľadaní konkrétneho efektu, ako je napríklad úplné vydláždenie uličky vzájomným umiestnením kameňov ako farebného skla. Pre kreatívy existuje množstvo foriem a spôsobov, ako ich usporiadať. Jediným skutočným limitom bude vaša predstavivosť a peňaženka ...
obtiažnosť: ľahké náklady : v priemere od 5 do 15 EUR za kameň v záhradnom centre, ešte viac v závislosti od modelu Potrebné náradie : - rýľ - záhradná hadica alebo lano - nôž - kefa voliteľný : - piesok

Krok 1: Zamyslite sa nad cestou


Ak chcete určiť ideálne miesto pre kamene, urobte priechod, akoby tam kamene neboli. Ignorujte ich prítomnosť a cestujte normálne do cieľa. Vykonajte kurz niekoľkokrát, aby ste sa uistili, že ste zakaždým prešli na rovnaké miesto.
Tam, kde ste chodili, umiestnite šnúru alebo záhradnú hadicu do osi vašich krokov, aby ste zhmotnili cestu. Ak chcete položiť iba niekoľko kameňov, nie je to potrebné, ale ak chcete vytvoriť dlhú uličku a veľmi pravidelnú krivku, musíte tomuto kroku venovať zvýšenú pozornosť.

Krok 2: Usporiadajte svoje kamene


Keď už viete, aká je vaša cesta, položte kamene na zem pozdĺž osi.
A začnite znova chodením po nej, aby ste určili ich rozstupy.
Rozmiestnenie kameňov sa upraví, upraví sa ich poloha a postará sa o estetiku.

Krok 3: Rez okolo kameňov


Teraz odstráňte vrchnú vrstvu trávy a pochovajte spodnú časť kameňov. Pomocou rýľe túto vrstvu orežte zatlačením rýh zvisle do hĺbky 5 cm.
Ak je vaša pôda veľmi voľná a bez kameňov, môžete ju rezať nožom, ale je to trochu dlhšie ...
Po dokončení prehliadky odstráňte kameň a jemne odstráňte vrstvu trávy posúvaním rýča zospodu.
Vrstva prichádza viac alebo viac v závislosti od typu trávy a / alebo pôdy.

Krok 4: Položte kameň


Ak kameň neprichádza prvýkrát, vykonajte potrebné úpravy.
Kameň by mal mierne vyčnievať zo zeme, niekoľko milimetrov. Príliš hlboko vytvorí príliš veľkú nádrž na vodu, ktorá by mohla zakopnúť alebo brániť priechodu kosačky.
Akonáhle je základ kameňa dobre zavedený a výška upravená, pomocou noža poškriabajte dno miesta tak, aby kameň spočinul na celom svojom povrchu zhutnením pôdy. Ak je vaša pôda príliš kamenistá alebo skalnatá, je lepšie uložiť spodnú vrstvu piesku niekoľko centimetrov. V takom prípade bude potrebné kopať hlbšie a odstrániť horniny, ktoré by mohli zabrániť rovnomernému odpočinku kameňa na zemi.

Krok 5: Vyplňte medzery


Okraj rýhu je nevyhnutne rovný, nebude dokonale zladený s obrysmi kameňa.
Vyplňte medzery zeminou a utlačte ich.

Krok 6: Vyčistite


Po umiestnení všetkých kameňov môžete prejsť kefou, aby ste odstránili nečistoty.

Krok 7: Zamyslite sa nad svojimi krokmi, je koniec


Z veľmi subjektívneho hľadiska je najväčšou odmenou ...
... Je to dojem, že kamene tam vždy boli.