Ostatné

6 tipov od babičky na čistenie železa

6 tipov od babičky na čistenie železa


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Nič nie je bolestivejšie, ako si všimnúť nevzhľadné stopy železa na jeho drahých šatách alebo si všimnúť, že železo sa pri žehlení stále viac priťahuje k tkanine. Aby ste sa vyhli týmto nepríjemnostiam, stačí očistiť žehličku od železa. Našťastie babičky triky sú légie.

Tip 1: ílový kameň (alebo biely kameň)

Pred začatím veľkého čistenia nezabudnite odpojiť žehličku, aby ste dosiahli maximálnu bezpečnosť. Táto prírodná pasta založená okrem iného na mydlových vločkách a kamennom prášku, nie je agresívna pre železo ani pre vaše ruky. Pred utretím namočte malú špongiu alebo jednoduchú handričku z ílového kameňa (nachádzajúcu sa v obchodoch pre domácich majstrov) a utrite žehliacu plochu žehličky.

Tip 2: peroxid vodíka

Navlhčite handričku s peroxidom vodíka, ktorú budete míňať na chodidle vášho železa. Po vytvorení gesta dobre vyžehlite žehličku čistou handrou. Výsledok je ohromujúci.

Tip 3: citrón

Tip jednoduchej babičky rovnako dobrý ako dobré ráno. Nakrájajte citrón na polovicu a rozotrite chodidlo zo železa nakrájaným ovocím. Akonáhle je vaše železo dobre napustené, navlečte naň handričku navlhčenú vodou.

Tip 4: jedlá sóda

Prejdite handričkou navlhčenou v roztoku horúcej vody a jedlej sódy (počítať asi polievkovú lyžicu jedlej sódy na šálku horúcej vody). Nakoniec naneste na železo mierne vlhkú špongiu, aby ste odstránili zmes.

Tip č. 5: odstraňovač

Ak sa vaše železo začne lepiť na oblečenie, utrite ho handrou namočenou v rozpúšťadle. Nakoniec všetko vyčistite čistou utierkou.

Tip č. 6: horúci biely ocot

Biely ocot, táto zázračná prísada. Žehliacu plochu žehličky utrite handričkou namočenou do teplého bieleho octu a potom ju utrite čistou handrou. Podobne neváhajte pridať trochu octu do nádrže na jeho vyčistenie. Špička nezastaviteľnej babičky!