Užitočný

Výzva 15 minút denne čistenie: Čistím podlahu a toalety

Výzva 15 minút denne čistenie: Čistím podlahu a toalety


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Zdá sa, že som takmer hotový s čistením v mojej kúpeľni! Mám iba podlahu a toalety - nie tie najpríjemnejšie, udeľujem vám, ale potrebujete to, čo potrebujete! Dnes potrebujeme na vykonávanie našich úloh v domácnosti: čierne mydlo, biely ocot, éterický olej z čajovníka, mop, metlu, toaletnú kefu , z vedra.

Vyčistite podlahu mojej kúpeľne

Moja kúpeľňa je kachľová, pekné dlaždice s umelým dýmom Art Deco - falošné ovzdušie od doby, keď bola moja budova postavená na začiatku 60. rokov. Je pekná, ale tmavá farba + veľa kĺbov robí špinu rýchlo viditeľnú, necháva na dlaždiciach ako matný film.
Pri tejto príležitosti vytiahnem čierne mydlo. Dve polievkové lyžice čierneho mydla na 5 litrov horúcej vody. Mop. Trochu tuku z lakťa. A poďme! Čierne mydlo odmasťuje, čistí, oddeľuje a vyživuje. Dokonca ani nemusíte opláchnuť. Moje dlaždice vyzerajú šťastne a rovnako aj ja!

Čisté WC

Poďme na toaletu.
Tentoraz pokračujem s čiernym mydlom a špongiou na čistenie keramického a toaletného sedadla. A čo misa? Ktorý efektívny a lacný produkt budem používať? Biely ocot - napätie bolo obmedzené. Zdá sa, že sóda je účinná pri čistení toalety, ale nemala som ju.
Takže sa držím ocot a zohrejem 1/2 litra v panvici. Nechal som ju zovrieť, pridám pár kvapiek éterického oleja zo stromov čaju - ktorý som používal na čistenie drezu! - pre svoje antibakteriálne vlastnosti. Na steny mojej toalety nalejem svoj vylepšený a vriaci ocot. Čistím toaletnou kefou tak, aby ocot prenikol do každého rohu. Nechám to aspoň hodinu. Potom vytiahnem toaletnú kefu, znovu sa zohrejem a spláchnem toaletu. Niklový chróm!

Čo si pamätať

Okrem čistenia svieti aj čierne mydlo. Čierne mydlo je zmesou potašového a rastlinného oleja - ľan, oliva atď. - vďaka čomu čistí, odmasťuje, odstraňuje a vyživuje dlaždice a parkety - je tiež ideálny na čistenie varných dosiek - a to všetko prirodzeným a ekologickým spôsobom. Teplý biely ocot je ešte efektívnejší. Prevencia je lepšia ako liečba. Bude jednoduchšie čistiť toaletnú misu každý týždeň, než čakať na vytvorenie vápenca a vyžadovať viac úsilia ... A zajtra? Vymieňame si miestnosti: útočíme na miestnosť a odmietame a odložíme oblečenie ...Komentáre:

 1. Hardwin

  Nevidím v tom zmysel.

 2. Lazar

  Prijímam to s radosťou. Otázka je zaujímavá, tiež sa zapojím do diskusie. Spolu môžeme prísť na správnu odpoveď.

 3. Loman

  This surprised me.

 4. Carroll

  Povoľujete chybu. Môžem brániť svoju pozíciu. Napíš mi v PM, budeme diskutovať.

 5. Akigal

  I apologise, but, in my opinion, you are mistaken. Let's discuss. Write to me in PM.Napíšte správu