Tipy

Všetko, čo potrebujete vedieť o markízach

Všetko, čo potrebujete vedieť o markízach


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Počasie je teplejšie a sú tam slnečné dni. Chcete si dať raňajky na záhrade alebo si vychutnať výhľad z balkóna, ale máte obavy o spálenie slnkom alebo kradmé sprchy? Chcete si zariadiť terasu, dať do nej nový prútený salónik a užiť si chvíľku čistého odpočinku? Riešenie je jednoduché, markíza! Pripevnite markízu k stene a chráňte sa pred slnkom a zlým počasím. Prečítajte si viac článkov na tému: Citácie o práci vonku a na záhrade

Markíza: manuálna alebo motorizovaná?

Markíza je plachta pripevnená k stene alebo stropu, ktorá vytvára odtieň, keď je rozmiestnená na určitom povrchu. Je držaná kĺbovými ramenami nachádzajúcimi sa pod vinutou rúrkou. Tieto ramená zabezpečujú rozvinutie tkaniny a jej napätie. Plátno vás ochráni pred slnkom a nepriaznivým počasím. Môže byť bavlna, polyester alebo akrylát a musí byť odolný. Markíza ponúka ochranu, ale tiež poskytuje dekor, ktorý skrášľuje váš vonkajší priestor. V skutočnosti existuje niekoľko modelov plachiet, z ktorých si môžete vybrať markízu, ktorá je pre vašu terasu najvhodnejšia. Čisté, pruhované alebo vzorované plátno, priehľadné alebo s odrazmi: je len na vás, ako si vyberiete a obliekate svoj priestor! Musíte však zabezpečiť, aby bolo plátno ošetrené. V skutočnosti sú farby vystavené slnku a nečistotám matné a miznú. Markízy dostupné na trhu sú manuálne alebo motorizované. V druhom prípade môžete svoje plátno umiestniť alebo zvinúť na skúmavku pomocou diaľkového ovládača. Existujú rôzne modely reklamných žalúzií, vrátane reklamných žalúzií „hrudníka“: ramená kĺbového spoja a plátno sa vložia do hrudníka, aby ich chránili. Kufr môže byť vyrobený z hliníka alebo z iného materiálu. Tam sú tiež "polo-box" banner žalúzie a nakoniec monobloc typu banner žalúzie, bez ochranného boxu.

Vyberte markízu pre moju terasu

Pri inštalácii markízy na balkón alebo terasu je potrebné zohľadniť niekoľko parametrov. Musíte pamätať na to, aby ste zmerali rozmery vonkajšieho povrchu, ktoré chcete pokryť. Je to dôležité, pretože podľa tohto kritéria vyberiete rozmery plátna. Tkaniny majú spravidla nasledujúce rozmery: tri a pol metra na šírku, štyri, päť alebo šesť metrov na šírku. Výber orientácie nevidiacich je tiež veľmi dôležitý na ochranu pred slnkom. Nakoniec, rozpočet na investovanie je parameter, ktorý nemožno prehliadať, pretože bude definovať model nevidiacich, ktorý si vyberiete. Ekonomická žalúzia ako u manuálneho monobloku alebo naopak motorizovaná žalúzia s ochrannou skrinkou, ak je váš rozpočet väčší. Odložte starý slnečník, nainštalujte markízu a strávte krásne slnečné popoludnie!