Ostatné

Rady odborníka na poistenie o bezpečnej ceste

Rady odborníka na poistenie o bezpečnej ceste


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ideš skoro na dovolenku? Chcete svoj domov chrániť? Váš poisťovateľ vám môže pomôcť. V skutočnosti, rovnako ako veľká väčšina Francúzov, máte poistenie domácnosti. To vás chráni každý deň, ale aj počas vašej neprítomnosti. Aby sme vám mohli bezpečne odísť, kontaktovali sme Matmut. Poisťovací expert Cécile odpovedal na naše otázky a dal nám cenné rady.

Ako si zabezpečiť domov pred odchodom?

Či už odchádzate na týždeň, mesiac alebo 24 hodín, je nevyhnutné zabezpečiť si ubytovanie. V spoločnosti Matmut, ako u všetkých poisťovateľov, žiadame, aby boli dvere, okná, žalúzie a všetky ostatné otvory zatvorené. Neváhajte a oznámte žandárstvu svoju neprítomnosť. Často organizuje kola, aby skontrolovala domy dovolenkárov. Môžete tiež informovať svojich susedov o svojej neprítomnosti a poskytnúť im svoje kontaktné údaje. Tiež ich požiadajte, aby vyprázdnili svoju poštovú schránku a zhromaždili vašu poštu!

Je lepšie predstierať prítomnosť?

Nie. Nie je to správna voľba. Ak necháte uzáver otvorený a ak je spáchaný trestný čin, váš poisťovateľ môže namietať proti odškodneniu. Ak sa chcete dozvedieť viac o zmluvných podmienkach, môžete sa obrátiť na všeobecné zmluvné podmienky svojej zmluvy na karte „Krádež“.

Čo robiť s naším druhým autom?

Ak máte druhé auto, najlepšie je dať ho do garáže. Bude tak chránená pred prírodnými udalosťami, ako je vandalizmus.

Čo robiť v prípade priestupku?

V prípade vlámania, vandalizmu alebo inej udalosti je nevyhnutné vykonať súpis. Zoznam odcudzeného tovaru, rozbitého tovaru a vandalizmu. Ak je to možné, uveďte oblasť priestupku. Potom choďte na četnictvo alebo policajnú stanicu a podajte sťažnosť a potom podajte reklamáciu u svojho poisťovateľa. Buďte opatrní! Toto vyhlásenie sa musí urobiť do 5 dní. Potom sa vykoná odhad škody. V prípade potreby môže odborník zasiahnuť.

Je dohľad nad videom dobrá voľba?

Skúsenosť s diaľkovým monitorovaním je vynikajúcou možnosťou. Je to služba, ktorú ponúkame. Zariadenie sa osvedčilo, pretože vybavené domy sú 4-krát menej náchylné na vláskanie. Ak ste vybavení, môžete tiež využiť výnimku z odpočítateľnej položky, ktorá u nás predstavuje 140 eur.

Máte nejaké ďalšie rady?

Áno. Ak chcete optimalizovať kompenzáciu, nezabudnite si svoje faktúry uschovať. Môžete tiež odfotiť svoj interiér. Tieto prvky veľmi pomáhajú v prípade katastrofy.