Informácie

Výukový program: vytvorte si vlastný motýlik

Výukový program: vytvorte si vlastný motýlik

Aj keď je v škandinávskych krajinách veľmi populárny, motýlek už niekoľko rokov prechádza vo Francúzsku prázdnou jazdou. Nepočítalo sa s trendom výroby vo Francúzsku, pretože jeho talentovaný tvorca úplne opravoval motýlik. Dnes sa naučíme, ako vytvoriť motýlik.

Materiál

- kúsok pomerne hrubej textílie s dobrým držaním - šijací stroj - železo - kúsok odreniny (samec a samica) - nožnice - šijacie špendlíky - ihla - šijacia niť - vzor (vzor v troch kusoch) Hodnoty šitia: 1 cm Rozpočet: približne 5 EUR Trvanie: 2 hodiny

Fázy

1. Urobte priame umiestnenie a všetko nakrájajte na dvojnásobok.
2. Nasaďte každú dvojicu kusov na pravú stranu dokopy a potom urobte nasledujúce šitie: - tri strany na 1 cm na krčku na krku; - všade okolo 1 cm, pričom na kuse uzla zostal otvor 4 cm v hornej a dolnej časti; - dve najdlhšie strany vo vzdialenosti 1 cm na malom kuse.
3. Odrežte 0,5 cm od švov a potom rohy orežte tak, aby boli zarovnané so švami.
4. Jemne prevráťte tri kusy.
5. Vyžehlite tri kusy.
6. Na kus uzla urobte pri otvore výplň 1 cm a potom urobte rebrový steh. S pomocou šéfa urobte záhyby a stehom ich udržiavajte.
7. Na kúsok krku urobte výplň 1 cm na otvorenom konci a pichnite rebro do 0,1 cm. Háčiky položte na konce: jeden na pravú stranu a druhý na nesprávnu stranu. Pichnite kúsky škrabanca.
8. Zostávajúci malý kúsok sklopte na polovicu a potom ho pichnite 0,5 cm od konca. Jemne otočte kus.
9. Vložte uzol do malého kusu a potom ho vložte do stredu.
10. Označte stred krku a položte zostavený uzol.
11. Uzol zaistite na krku pomocou ihly.

Nakoniec

A tu to máte, krásny motýlik, ktorý rozjasní aj tie najjednoduchšie košele! U žien sa motýlik môže nosiť aj vo vlasoch! Uzly nie sú ani zďaleka neutrálne a majú skutočne trend!

Páčilo sa vám tento návod? Pošlite nám fotografie svojej verzie tohto DIY na našej stránke Facebook a nájdite ďalšie nápady na našom Pintereste!