Užitočný

Pripínateľné základné dosky: ako ich nainštalovať?

Pripínateľné základné dosky: ako ich nainštalovať?

Sokly sú v domácnosti už dlho dôležitým dekoratívnym prvkom, pretože umožňujú estetickú ochranu spodnej časti steny. Aby sa dosiahol dokonalý povrch, musia byť preto správne umiestnené na stene. Predtým bolo ťažké nainštalovať základné dosky. Dnes to už neplatí vďaka systému orezávania, ktorý ponúkajú výrobcovia soklových dosiek. Tu sú kroky, ktoré treba vykonať, aby ste dokonale nainštalovali lišty na vašu stenu. Nájsť ďalšie články na tému: Odhad prác na kladenie alebo renováciu parkiet

Umiestnenie soklových dosiek: materiál

Budete potrebovať: - sokly, - svorky dodávané s hmoždinkami a skrutkami, - lepidlo, - nálepku na konečnú úpravu, - prípadne dokončovacie rohy. Pokiaľ ide o nástroje, budete potrebovať: - meter a ceruzku na lokalizáciu, - zadnú pílu s pokosovou skriňou a pracovným stolom na rezanie soklov, - vŕtačku. , - skrutkovač, - kladivo.

Inštalácia príchytného sokla: kroky

1) Rezanie soklov Najprv je potrebné pripraviť inštaláciu pozorovaním miestnosti a výberom skreslenia, t. J. Odrezaním okrajov sokla pod uhlom alebo priamym rezom. Ak sa rozhodnete pre strih, musíte jasne identifikovať uhly dielu (vstup alebo výstup), aby ste na sokle reprodukovali rovnaký uhol. Ak sa rozhodnete urobiť rovný rez, musíte pred inštaláciou soklovej lišty umiestniť dokončovacie rohy. Pri rezaní soklov vždy pílite plocho a na strane zdobenej strany. Pre rovný rez použite pravý vodiaci prvok pokosovej škatule. Na šikmé rezy použite vodítko 45 °. Zmeňte smer sokla v pokosovej skrinke podľa smeru rezu: vpravo alebo vľavo. Ak sa rozhodnete pre rovný rez soklov, musíte najprv medzi soklom a stenou rezervovať priestor pre vstupný uhol, aby ste umiestnili dokončovací roh a / alebo odrezali rovinu so stenou pre výstupný uhol. , Vyrežte dokončovací roh vo výške soklov, potom nalepte dokončovaciu nálepku na vrchol a nalepte ju do prichádzajúceho rohu. 2) Inštalácia svoriek Začnite vyznačením umiestnenia svoriek na stenu: v závislosti od dĺžky sokla môžu byť od seba vzdialené 25 alebo 50 cm. Pre dlhé rovné sokly postačuje medzera medzi sponami 50 cm. Vyvŕtajte stenu pri značke a potom vložte do otvoru hmoždinku. Potom stačí naskrutkovať svorku. 3) Inštalácia soklov Vezmite sokel a položte ho na spony. Zatlačením nadol ho vložte správne do svoriek, prípadne pomocou kladiva a klinu.