Informácie

Aký vrh, aby bola vaša mačka šťastná?

Aký vrh, aby bola vaša mačka šťastná?

Či už majú voľný prístup von alebo nie, je nevyhnutné, aby mačky dostali debničku na odpadky. Aký druh koša uprednostniť? Ktorý vrh si vybrať? Ako udržiavať tento priestor? Na zodpovedanie týchto otázok sme kontaktovali obchod so zvieratami pre zvieratá Maxi Zoo, ktorý sa nachádza pri bránach Angers. Sidonie, ktorá riadi mačku, si našla čas, aby nám odpovedala a poskytla nám množstvo rád, aby sme zaistili pohodu našich mačiek.

Aký druh podstielky by sa mal uprednostňovať?

Ak si chcete svoju mačku zachovať pohodlne, vyberte si otvorenú debničku na odpadky. Vaše domáce zviera bude teda môcť pozorovať životné prostredie, analyzovať možné nebezpečenstvá a byť upokojení. Uzatvorená podstielka je pre nás pohodlnejšia, pretože obmedzuje zápach a skrýva prírodné potreby mačky.

Ktorý vrh si vybrať?

V obchodoch alebo predajniach domácich zvierat budete mať na výber medzi mnohými debničkami na odpadky. Existuje rastlinná podstielka, minerálna podstielka a podstielka. Radím vám, aby ste sa rozhodli viac jemnejšie. Bude príjemnejšia pre vankúšiky vašej mačky, čo ho povzbudí k použitiu podstielky. Okrem tohto nastavenia majú všetky podstielky výhody. Zhlukovacia podstielka sa ľahko udržuje, minerálna podstielka účinne obmedzuje pachy a podstielka je organická.

A čo vonku, čo odporúčate?

Ak vaša mačka môže ísť von, na záhrade musí byť k dispozícii kútik s jemnou zeminou alebo pieskom. V opačnom prípade sa uľaví vo vašich kvetinových záhonoch!

Ako sa stará o stelivo pre mačky?

Podstielky sa udržiavajú každý deň. Musia byť každý deň zbavené exkrementov. V prípade, že vaša mačka zhasne, je tiež potrebné úplne vymeniť podstielku raz za týždeň a ak je to mačka vo vnútri, dvakrát. Na čistenie neváhajte použiť bielidlo. Tento produkt dokonale dezinfikuje a zanecháva zápach amoniaku blízky zápachu moču mačky. Vaše domáce zviera preto nebude rušené.

Môžeme použiť osviežovače vzduchu alebo ochranné vaky?

Mačka uprednostňuje stelivo bez zápachu, takže sa vôňa neodporúča. Je to pre nás väčšie pohodlie. Na druhej strane vaky nepredstavujú problém, pretože sú pokryté podstielkou.

Kam umiestniť podstielku?

Krabica na podstielku vašej mačky by mala zostať pokojná. Vyvarujte sa miest prechodu. Z hygienických dôvodov a pohodlia by ste ho mali udržiavať mimo koša a misiek.