Užitočný

Výzva 15 minút čistenia za deň: Roztriedim hračky v detskej izbe

Výzva 15 minút čistenia za deň: Roztriedim hračky v detskej izbe

Áno! Ako vzduch víťazstva dnes, keď sa presunieme do posledných miestností domu: do detských izieb. Ak nemáte deti, pozývam vás, aby ste sa vrátili k prvému dňu našej výzvy a vzdali sa toho, čo už bolo znečistené. Skoro ti závidím! Upratovanie detskej izby na konci je strategická voľba: keď vidíte rýchlosť, akou ju môžu zkaziť, je múdrejšie počkať, kým ju nevymažete. V prípade tohto prvého kroku ide o to, aby sa hračky, ktoré sa hromadí, umiestnili trochu do poriadku. Pozrime sa, ako triediť efektívne a predovšetkým bez tragédie!

Zapojte deti

Niektorí by boli v pokušení počkať, kým budú deti ďaleko od domova, aby roztriedili hračky. Je to veľká chyba! Hračky vašich detí sú ich majetkom, a nie vašimi, musia byť schopné zlikvidovať hračky z ich spálne, ako chcú. Zahodenie niektorých detí počas ich neprítomnosti by mohli vaše deti veľmi ťažko prežiť. Aj keď ste ich rodičia, nemôžete poznať stupeň ich pripútanosti ku všetkým objektom v ich okolí. Keď som začal triediť so svojou dcérou, bol som ohromený, keď som ju videl držať všetky jej vypchaté zvieratá (aj tie najvýznamnejšie) a bez problémov sa oddeliť od doplnkov slávnej blondínkovej bábiky. Pochopili ste, že jediným možným riešením je zapojiť vaše dieťa do triedenia jeho predmetov.

Triedenie je hra

Nakoniec v tomto príbehu budete skôr sprievodcom a väčšinu práce bude robiť vaše dieťa. Ak organizujete túto firmu ako hru, vaše dieťa to nebude považovať za nevďačnú úlohu, ale za moment spoluviny s jedným z rodičov. Ak chcete dať šance na svoju stranu, vyberte obdobie, počas ktorého je vaše dieťa obzvlášť vnímavé a so želaním robiť dobre. Neplánujte nič za to, pretože to najhoršie by bolo ponáhľať ho tým, že ho nútite ponáhľať. Dajte mu čas na premýšľanie a nesnažte sa ho ovplyvniť, aj keď si myslíte, že niektoré hračky si zaslúžia odpadky. Čím viac sa toto ukladanie vykonáva v dobrých podmienkach, tým ľahšie bude robiť to znova.

Znova objavte svoju izbu

Pamätajte na svoju radosť, keď počas ukladania nájdete objekt, o ktorom ste si mysleli, že bol navždy stratený. Je to rovnaké pre vaše dieťa, keď znovu objaví hračky, ktoré si nepamätá. Dieťa musí vizualizovať, aby sa chce hrať, a toto debutujúce sedenie je pre neho príležitosťou nájsť túžby. Nasledujúci deň moja dcéra pokračovala v používaní švihadla na ihrisku, zatiaľ čo predmet ležal na spodku hrudi hračky.

Poučenia

Decongestion je skôr časom znovuobjavenia ako separácie. Zaistite, aby sa vaše dieťa zameralo na príjemnú časť tejto práce: mimoriadny okamih s jedným z jeho rodičov a súpis všetkých hračiek, s ktorými môže hrať. Pokiaľ ide o hračky, s ktorými sa chce rozlúčiť, trvajte na dobrom skutku, ktorý umožňuje ďalšiemu dieťaťu baviť sa. Buďte ochotní. V tento deň výziev vyneste slová upratovania a úlohy. Ak prežijete tento okamih ako prekážku, vaše dieťa to bude cítiť. Nechaj to jednoduché. Ako si môžem túto dohodu udržať čo najdlhšie? Vždy dajte svojmu dieťaťu vhodné úložisko: hračkársku škatuľu, do ktorej môžete ukladať všetko (za predpokladu, že ju môžete zavrieť), škatule alebo police. Skladovanie musí byť prístupné, ľahko sa dá prepravovať a dať na svoje miesto.