Komentáre

Výzva 15 minút čistenia denne: Roztriedim oblečenie v detskej izbe

Výzva 15 minút čistenia denne: Roztriedim oblečenie v detskej izbe

Deti rastú veľmi (príliš?) Rýchlo, preto ich šatník je často plný oblečenia, ktoré je príliš malé. Ak máte odvahu, usporiadajte ich šatník najmenej dvakrát do roka. Uľahčuje to skladovanie a umožňuje lepšie posúdenie budúcich potrieb. Takto som si v júni všimol, že moja dcéra už nemá v páse klobúk. Pre nasledovníkov dobrých obchodov tiež odporúčam, aby sa toto triedenie uskutočnilo tesne pred predajom. Šetríme priestor na nové oblečenie a nemýlime sa pri kúpe tretieho oranžového trička. Pre túto výzvu ponúkam dve alternatívy: rýchle, ale radikálnejšie riešenie alebo dlhšie, ale zábavné riešenie. Ako si vybrať medzi nimi? Všetko záleží na vašom dieťati! V skutočnosti existujú dva druhy detí, ktoré sa dajú ľahko katalogizovať: tí, ktorí sa radi obliekajú a iní. Zázrak sa stal, pretože moja staršia sestra miluje vyskúšanie oblečenia, zatiaľ čo väčšina detí nenávidí stratu času oblečením. Toto je samozrejme prípad mojich najmladších. Takže mám pre každú izbu dve metódy. V prvom prípade (ten, kto sa rád oblieka), musíte jednoducho transformovať svoju spálňu do miestnosti na upratovanie a sami uvidíte, či je odev stále na svojej veľkosti alebo nie. Čo sa týka druhého dieťaťa, nemám účasť. Výhodou je, že by ste nemali čakať medzi dvoma pokusmi.

Na uloženie prázdny

Bez detí je preto metódou úplne odstrániť všetky veci zo skriniek. Ak potrebujete pustiť pary, teraz je čas! Neváhajte a urobte hromadu všetkého, čo treba triediť. Pred určením, v ktorých batériách (darovanie, recyklovanie alebo vrátenie do skrinky) by mal odev ísť, začnite potiahnutím navlhčenou handričkou z mikrovlákna, aby ste vyčistili vnútro skriniek. Pokiaľ ide o odevy, ktoré mám dať, trvám na čistote a dobrom všeobecnom stave odevov. Oblečenie musí byť čisté a suché, aby mohlo byť darované. Niektoré organizácie, ako napríklad Eco TLC, regenerujú dokonca aj použité textílie. Žiadne oblečenie by preto za normálnych okolností nemalo skončiť v koši.

Uľahčite život dieťaťa

Po ukončení triedenia skladujte, aby sa všetko, čo sa používa, nachádzalo vo výške dieťaťa. Takže veci, ktoré sa občas používajú, ako sú plavky alebo lyžiarske obleky, dáte do horných políc. V rámci prípravy na nasledujúci školský rok skúšam nový prístup s organizáciou podľa hangárov. Cieľom je pripraviť prácu týždňa na zavesenie na vešiaky. Každý vešiak zodpovedá jednému dňu a dieťa sa preto môže obliecť a obliecť (samozrejme všetko závisí od jeho veku). Aby som to uľahčil, vytlačil som malé štítky na americký blog tak, aby bol deň v týždni napísaný na vešiaku. Mohol som ich trochu zmeniť tak, aby obsahovali názvy dní vo francúzštine, ale myslel som si, že zároveň by to deťom umožnilo naučiť sa dni v týždni v angličtine.

Poučenia

Vopred odporúčajte, aby ste darovali oblečenie. Ak je odev určený pre priateľov alebo členov rodiny, pred triedením ich upovedomte a uistite sa, že sú potrebné. Inak by ste mohli skončiť s taškou oblečenia visiacou okolo vášho domu na dobu neurčitú. Prejdite na najjednoduchšie. Nie je potrebné triediť oblečenie podľa farby, veľkosti alebo štýlu, vaše deti nebudú citlivé. Predovšetkým potrebujú pragmatiku. Preto uprednostňujeme prístupnosť, aby sa cítili cenení.