Informácie

Výzva 15 minút čistenia za deň: Čistím posteľnú bielizeň v detskej izbe

Výzva 15 minút čistenia za deň: Čistím posteľnú bielizeň v detskej izbe


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Teraz, keď je detská izba normálne dobre preplnená, prejdime k dôkladnému vyčisteniu. Strategická poloha spálne je posteľ: letné obdobie je ideálny čas na jej osvieženie. Dnes preto bude výzvou vložiť do detskej izby svoje periny, vankúše a matrace. Na to budete potrebovať dve základné veci: práčku a veľa slnka!

Práčovne pokrývky a vankúše

Začneme vetraním miestností, ktoré sa bežne musia robiť každý deň. Jej posteľ sme úplne „vyzliekli“. Poťah na matrac sa odstráni aj vtedy, ak je posteľ chránená a ochrana vankúša. Začneme čítaním pokynov k praniu všetkých textílií. V mojom prípade mám matracovú podložku, ktorú možno prať do 95 ° C, ochranu periny a vankúša pri 60 ° C a vankúš pri 45 ° C. Rozhodol som sa dať všetko do zariadenia okrem vankúša pri 60 ° C. Nakoniec pridám do nádrže na zmäkčovač pohár horúcej vody, v ktorej som rozpustil dve polievkové lyžice sodových kryštálov. Ak má byť posteľ obsadená v ten istý večer, odporúčam začať výzvu ráno, aby bolo všetko na vyschnutie. Máme to šťastie, pretože s tepelnou vlnou bude fáza sušenia rýchla (pozrime sa na svetlú stránku). Na konci cyklu vyberte periny a vankúše, aby ste nepocítili nepríjemný zápach. Ak je dobré počasie, využijeme príležitosť dať ich na čerstvý vzduch.

Ako vyčistiť matrac?

Jedna z matracov mojich detí mala veľkú škvrnu dokonca aj so žrebom. Rozhodol som sa použiť kryštály sódy, aby som sa aspoň pokúsil zoslabiť halo. Ak chcete použiť kryštály sódy, chráňte sa domácimi rukavicami. Začnite miešaním v šalátovej miske 3 lyžice kyslých kryštálov s veľmi horúcou vodou. Keď sa zmes rozpustí, zoberte si utierku z mikrovlákna, ktorú nasiaknete do roztoku. Stačí si utrieť matrac, aby ste si ho dali na okraj (budete mať menej bolesti chrbta a vaša zmes vody a kryštálov zostane viac na povrchu). Vyčistite celý matrac a nielen škvrnu, inak sa objaví halo. Po vyčistení celého povrchu matraca môžete opláchnuť vlhkou látkou a vypratať žinku. Potom budete musieť matrac vysušiť buď sušičom vlasov, alebo celý deň nechať na slnku. Priznávam, že miesto nie je úplne preč, ale výrazne sa znížilo a predovšetkým už neexistujú stopy aureolu, ktoré boli skutočne škaredé.

Poučenia

Používajte poťahy na matrace a obliečky na vankúše. Niektorí ľudia sa možno zdráhajú používať podložky na matrac, pretože si pri ležaní v posteli pamätajú na nepríjemnú ochranu. Dnes matracové vankúšiky už nie sú nepohodlné a bolo by škoda obísť sa bez nich. Dokonca odporúčam mať duplikáty, aby ste sa mohli obrátiť, keď potrebujete vyčistiť. Vankúše sú tiež veľmi praktické, aby chránili svoje vankúše: udržiavajú vankúš čistý a jeho tvar. Vyberte si slnečný deň a začnite ráno. Zhoda v kalendári si želá, aby sa táto výzva uskutočnila v polovici týždňa, ale je lepšie to urobiť v deň odpočinku, aby ste mohli rýchlo vysušiť vankúše, matrace a vankúše. To je dôvod, prečo je horúci deň, ako je dnes, perfektný, najmä keď rovnako ako ja nemáte sušičku!

Komentáre:

 1. Edison

  Pamätajte si to raz a navždy!

 2. Katlyne

  The authoritative message :), cognitively...

 3. Elidor

  Pripojím sa. Všetky vyššie uvedené sú pravdivé. Poďme diskutovať o tejto otázke.

 4. Darwyn

  nemám

 5. Gardazilkree

  It that was necessary for me. I Thank you for the help in this question.

 6. Shakami

  I can recommend going to a site that has a lot of information on this subject.

 7. Farlow

  You overstate.Napíšte správu