Informácie

Výzva 15 minút denne čistenie: Čistím steny a podlahu detskej izby

Výzva 15 minút denne čistenie: Čistím steny a podlahu detskej izby

Predposledný deň pre našu výzvu 15 minút čistenia denne. Detské izby sú takmer čisté. Zostáva už len riešenie stien, podláh a okien. Keď budú izby skutočne hotové, bude čas, aby si deti zabalili svoje tašky. V nasledujúcich dvoch mesiacoch viem, že časti sa zašpinia oveľa pomalšie. O chvíľu som ho nezavolal, ale na týchto 15 minút odporúčam, aby ste mali časovač, aby ste (príliš) neprekročili časový limit. Dnes je to otázka výroby múrov a zeme. Celkom jednoduché, ale dávajte pozor, aby ste nezabudli na strategické rohy.

Ako vyčistiť sisal koberec?

Odpoveď je jednoduchá: nečistíte sisalový koberec. Ak niektorá odpoveď poteší niektoré, určite to vystraší ostatných. Sisal nanešťastie nie je magickým povlakom, je to len to, že nepodporuje vodu: nemal by sa preto znečistiť. Ak plánujete inštaláciu sisalu doma, nezabudnite, že tento textil je vhodný iba pre maniakov. Nemôžete povedať, že dieťa je v tejto kategórii, a tak som sa naučil tvrdo, že sa malý chlapec a koberec sisalu nemiešajú. Ak sa však nezafarbíte, starostlivosť o sisal je veľmi jednoduchá. Vysávaním dvakrát týždenne môžete udržať koberec vo veľmi dobrom stave. Pokiaľ ide o mňa, truchlil som po tomto koberci prvými sviečkami: keď je maličký, je ľahšie vymeniť koberec, ako sa pokúsiť vymazať tieto škvrny. Výhodou sisalu je, že je skutočne lacný, takže mu to neublíži, keď sa zhorší. Kým som čakal na jeho výmenu, stále som to dobre nasával a dával som pozor, aby som premiestnil malé úložné priestory na zemi, ktoré skrývajú prach.

Vyčistite steny detskej izby

Poďme na steny spálne. Už vidím svoju prvú chybu: nikdy som nemal urobiť podlahu pred stenami! Škoda, že to, čo bude potrebné prepracovať, pokračujem okamžite s vysávačom. Pridám doplnok mäkkej kefy, ktorý mi umožní dosiahnuť rohy a vysať steny bez toho, aby som ich poškodil. Mäkká kefa je tiež veľmi účinná pri vysokých rámoch. Nemusím ich dávať dole, aby som ich zbavil prachu.
Keď sú steny dobre očistené od prachu, dokončím čistenie handričkou z mikrovlákna a horúcou vodou. Nejde o umývanie stien, ale o trvanie na normálne znečistených oblastiach. Prechodom látky z mikrovlákna cez spínače, zásuvky a dvere normálne odstránite najviditeľnejšie stopy nečistôt.

Poučenia

O údržbe uvažujeme skôr, ako zariadime miestnosť. Ak by sa to muselo urobiť znova, sisalový koberec by už nebol v izbe môjho syna. Z dôvodu ceny a estetickej stránky som čistiacu časť úplne zakryl. Pochopil som svoju chybu až po prvom pohári rozliatej pomarančovej šťavy. Zdôrazňujeme citlivé body. Dvere, rukoväte a spínače sa u detí veľmi rýchlo znečistia, aj keď majú pokyny, aby si umyli ruky, keď sa dostanú domov. Aby sa zabránilo prenosu mikróbov, tieto citlivé oblasti sa čistia každý týždeň, zatiaľ čo im stále hovoria, aby si umyli ruky.