Užitočný

Multipoint lock: ako ho nainštalovať?

Multipoint lock: ako ho nainštalovať?

Viacbodový zámok poskytuje optimálnu ochranu pred akýmkoľvek pokusom o prienik. V závislosti od vybraného modelu zatvára dvere naraz na troch alebo piatich bodoch pomocou jedinečného kľúča. Modely zámkov s označením A2P sú účinnejšie a spĺňajú bezpečnostné normy, ktoré poisťovne zohľadňujú v prípade vniknutia. Tu je postup, ako postupovať pri správnej inštalácii viacbodového zámku. Nájsť ďalšie články na tému: Pracovné ponuky na renováciu alebo inštaláciu dverí

Inštalácia viacbodového zámku: odstráňte starý zámok

Demontujte dvere a položte ich na podpery. Ak je váš starý zámok skrytý cylindrický zámok, budete musieť odstrániť skrutku, ktorá podopiera hlaveň, a vyberte ju z puzdra. Odskrutkujete tiež dva upevňovacie body starého zámku. Viacbodový zámok je vždy dodávaný s kompletným vybavením: inštalačná šablóna, spojenie a štrajky. Pomocou šablóny označíte na dverách upevňovací bod vášho nového zámku, ako aj bod vŕtania jeho valca. Uistite sa, že os štvorca, ktorý patrí k rukoväti, je nainštalovaná 1,05 m od povrchu zeme. Potom môžete znovu uzavrieť rôzne otvory v hlavni a skrutkách, ktoré zostali pri predchádzajúcom zámku, pomocou dvojzložkovej drevnej buničiny.

Inštalácia viacbodového zámku: nainštalujte centrálny zámok

Pomocou plochého vrtáka alebo dierovej píly vyvŕtajte dieru hlavne. Potom umiestnite viacbodový zámok na dvere a ceruzkou označte obvod opierky hlavy. Potom pomocou drevených nožníc dôkladne vyrežete kryt zámku do hĺbky 3 mm. Potom môžete vyvŕtať štyri upevňovacie otvory pre nový zámok. Namontujte viacbodový zámok, ako aj skrutky a tyče bez ich zaskrutkovania. Zarovnajte okraj skrutiek podľa okraja dverí a namontujte nový zámok natrvalo.

Inštalácia viacbodového zámku: nainštalujte prepojenie

Horný úder umiestnite tak, aby jeho koniec bol zarovnaný s hornou časťou dverí. Potom upravte veľkosť horných a dolných tyčí, pričom vezmite do úvahy časť, ktorá sa objaví v markétach pri zatváraní alebo maximálne 14 mm. Strihajte tyčky na správnu dĺžku pomocou pílky. Pokiaľ ide o teleskopické tyče, môžete ich posúvať, až kým nedosiahnete požadovanú dĺžku. Potom pripevnite ich vodítka a ubezpečte sa, že viacbodový zámok funguje správne.

Nainštalujte viacbodový zámok: usporiadajte údery

Aby ste správne umiestnili miesto skrutiek na úrovni rámu a zeme, musíte dvere umiestniť späť na závesy. Potom zámok zatvoríte a dolný úder položíte na úroveň zeme, aby ste upravili jeho polohu. Pootvorené dvere, identifikujte umiestnenie otvorov použitých na upevnenie držiaka podlahy a urobte do nich otvory. Nasaďte naň najvhodnejšie hmoždinky. Potom môžete štrajk opraviť. Rovnakým spôsobom budete postupovať pri inštalácii 2 stredných úderov.