Informácie

Japonsko, domáce súostrovie: výstava objavujúca sa v meste architektúry a dedičstva

Japonsko, domáce súostrovie: výstava objavujúca sa v meste architektúry a dedičstva


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Do 7. septembra 2015 sa v Paríži koná mesto architektúry a domáce dedičstvo, výstava Japonska. Táto výstava, rozdelená do 3 sekcií - od "Domov včerajška" po "Domy dnešného", cez "Domy Tokio", predstavuje množstvo dokumentov (fotografie, rozhovory, nákresy, plány alebo filmy). , Cieľ? Poskytnite historické a kontextové kritériá na pochopenie rozvoja týchto miest života s často novou architektúrou.

A ak sa pozrieme na Tokio (36 miliónov obyvateľov) v domácom meradle?

Východiskový bod pre túto výstavu: súčasný rodinný dom v Japonsku, opakujúca sa téma architektúry, ktorá sa zaujíma a zaujíma už dlhú dobu. Cieľ tejto reflexie: pozrieť sa na urbanitu a spoločnosť všeobecne. Vďaka úžasným fotografiám, inštruktážnym rozhovorom, elegantným náčrtom, chytrým plánom v kombinácii s architektonickými filmami sa ponorte do zážitkov japonského domu a objavte jeho rozmanitosť, kreativitu a kódy.

Japonsko, domáce súostrovie: výstava rozdelená do 3 sekcií

S cieľom lepšie porozumieť skúsenostiam japonského domu, rozvoja týchto miest života a dať jasné historické a kontextové kritériá; výstava bola rozdelená do 3 sekcií: „Domy včera“, „Domy Tokio“ a „Domy dneška“.
Oddiel 1 - „včerajšie domy“ : neúplný výber a štúdia 14 slávnych japonských domov postavených v 20. storočí. Táto časť, navrhnutá ako výnimočný repertoár, formálny aj koncepčný, poskytuje pomerne široký a verný prehľad japonskej architektonickej teórie. Sekcia 2 - „Tokijské domy“ : fotografická správa predstavujúca 36 jednotlivých domov zhotovených v mestskom prostredí bez inscenovania, v Tokiu, od fotografa Jérémie Souteyrat. Medzi prezentovanými architektmi boli: Aoki Jun, Fujimoto Sou, Kuma Kengo, Sejima Kazuyo, Architecton, Mount Fuji, ALX, Nakamura Hiroshi, TNA ... 3. časť - „Domy dnes“ : séria monografií 20 súčasných domov, vyrobených vďaka rozhovorom s obyvateľmi a architektom, grafickým dokumentom, fotografiám a videám o obývanom dome. Cieľ? Odhaľte spôsob, akým si obyvatelia osvojili priestor, a zároveň rozlúštite osobitosti japonského domu v jeho vzťahu k životnému prostrediu.
Japonsko, domáce súostrovie Mesto architektúry a dedičstva - 1 Place du Trocadéro et du 11 Novembre, 75016 Paris Do 7. septembra 2015 vstup voľný Viac informácií na www.citechaillot.fr