Tipy

5 babičiek tipy na výrobu džemu

5 babičiek tipy na výrobu džemu


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Ovocná sezóna je v plnom prúde a prináša so sebou výrobu domácich džemov. Ak ste začiatočník, nepropadajte panike, táto výroba sladkostí je na dosah každého. Ak sa, samozrejme, riadime dobrými radami ... a čo by mohlo byť lepšie, ako to, ktoré poskytujú naše babičky?

Tip č. 1: vyberte zrelé ovocie, aby ste uviazli úspešne

Ak chcete urobiť úspešný džem, prvým krokom je výber iba zrelého ovocia. Nechajte stranou poškodené ovocie, ktoré by mohlo zmeniť chuť vašich malých sladkostí. Po výbere ovocie dôkladne umyte ovocie bez toho, aby ste príliš dlho trvali na ich rozdrvení.

Tip č. 2: na kontrolu donácie použite studenú platňu

Na úspešné uviaznutie ovocia je dôležité dohliadať na varenie ovocia. A preto musíme vsádzať na trik studenej platne! Do mrazničky vložte platňu na 5 až 10 minút, nalejte na ňu niekoľko kvapiek prípravku a nakloňte ju. Ak váš džem tečie pomaly, varenie je ukončené.

Tip 3: Stavte na slnečnicový olej

Aj keď ste veľmi opatrní, často sa stáva, že spodná časť sa pri varení zasekáva. Aby ste sa tomuto problému vyhli, zamyslite sa (pred varením), dno medenej alebo nehrdzavejúcej ocele vyčistite slnečnicovým olejom. Vaše džemy sa už nebudú lepiť!

Tip č. 4: zvoľte sterilizačnú metódu „blesku“

Pred zasunutím pripravených džemov do sklenených nádob je nevyhnutné ich sterilizovať. Ak to chcete urobiť, začnite ich umytím (s vekom) vo vriacej vode. Potom zvoľte možnosť „blesk“, ktorá sa vysoko odporúča pre džemy, ale platí iba pre skrutky. Nalejte prípravok veľmi horúco po okraj a priskrutkujte ho. Počkajte 5 minút, otočte sa a nechajte vychladnúť. Ak pri otvorení budete počuť „tlieskať“, znamená to, že sterilizácia bola vykonaná dokonale.

Tip č. 5: Vložte vriacu vodu do kompaktného džemu

Či už ste profesionál alebo začiatočník v tejto oblasti, nie ste imúnni voči prílišnému vareniu. Ak zistíte, že váš džem je príliš kompaktný, môžete si byť istí, že je možné dať jemnejšiu a ľahšiu textúru. Ak to chcete urobiť, pridajte niekoľko polievkových lyží vriacej vody do otvoru v hrnci a potom miešajte, kým nedosiahnete požadovanú konzistenciu.