Informácie

8 chýb, ktorým sa treba vyhnúť v škôlke

8 chýb, ktorým sa treba vyhnúť v škôlke


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Chyba č. 1: Preťaženie priestoru


Pravidlo číslo jedna musí rešpektovať, aby sa dieťa vo svojej izbe cítilo dobre: ​​druhá musí byť vetraná. Prvých pár mesiacov nie je potrebné preťažovať škôlka s objemným nábytkom a množstvom hračiek (ktoré samozrejme samozrejme nebude používať).

Pamätajte si, že na prvý, pre zriadiť škôlku optimálne bude vaše dieťa potrebovať iba posteľ, komodu a prebaľovací pult, ideálne umiestnené na komodu.

Na uľahčenie nočného kŕmenia je tiež praktické mať v škôlke kreslo (klasické alebo hojdacie). Ak pridáte šatník, krabice na hračky alebo knižnice, riskujete preťaženie priestoru a zbytočne saturáciu vetrania miestnosti. Nakoniec sa uistite, že priechod je okolo detskej postieľky voľný a že prístup k oknu je zabezpečený bez prekážok.

Chyba 2: Zanedbávanie hygieny


Je to zrejmé: aby sa dieťa mohlo cítiť dobre vo svojom priestore, a škôlka musia byť čisté ... a preto sa ľahko udržiavajú. Ak plánujete túto miestnosť od začiatku, vyberte materiály, ktoré sa dajú ľahko ošetrovať: na podlahu položte radšej linoleum alebo parkety ako koberec (ak chcete do škôlky priniesť útulný koberec, vložte koberec).

Tiež sa vyhnite množeniu dekoratívnych predmetov a drobností: sú pekne v škôlke, ale priťahujú prach ako magnety ...

Ak si nemôžete dať do svojej kúpeľne prebaľovací pult a plánujete zmeniť detské plienky vo svojej izbe, nedávajte do koša, čo je zdrojom nepríjemných zápachov a baktérií.

Chyba č. 3: Majú iba jeden zdroj svetla


Škôlka musí mať rôzne zdroje svetla, a preto niekoľko svetiel. Okrem hlavnej nástennej lampy, ktorá bude v súlade s dekoráciou, ktorú ste si vybrali, poskytnite lampu, ktorú nainštalujete na komodu, a stojaci lampu, ktorá bude umiestnená v blízkosti kresla.

Takže, ak musíte kŕmiť alebo meniť svoje dieťa uprostred noci, môžete tak urobiť s slabším svetlom menej agresívnym ako stropné svetlo!

Chyba č. 4: Vyberte dekoráciu príliš označenú


Namiesto princeznej dekorácie pre dievčatá alebo automobilu pre chlapcov, ak sa rozhodnete pre neutrálne a nadčasové prostredie so svetlými a jemnými farbami? To bude menej prehnané a navyše si budete môcť túto dekoráciu udržať vo svojej škôlke dlhšie, aj keď dieťa rastie!

Je samozrejmé, že si môžete urobiť ružovú alebo modrú izbu, ale radšej pastelové odtiene že sa spojíte s bielou, sivobielou alebo béžovou farbou. Ak chcete farby, obmedzte ich množstvo a skombinujte ich s neutrálnymi tónmi. Na strane dekorácie sa ešte raz rozhodnite pre triezvosť.

Chyba 5: Nastavte nepraktickú škôlku


Vedzte, že počas prvých týždňov budete mať často svoje dieťa v náručí. Aby ste sa vyhli nehodám, tiež sa uistite, že detská izba je veľmi vhodný a môžete:
- Dajte svoje dieťa bez problémov do postele alebo na prebaľovací pult.
- Cirkulujte v škôlke bez problémov;
- Ľahko zapnite všetky svetlá.