Komentáre

5 krokov, ako sa zbaviť vône vášho psa doma

5 krokov, ako sa zbaviť vône vášho psa doma


We are searching data for your request:

Forums and discussions:
Manuals and reference books:
Data from registers:
Wait the end of the search in all databases.
Upon completion, a link will appear to access the found materials.

Všetci máme aspoň jeden dôvod milovať nášho psa, ale musíme pripustiť, že niekedy môžeme mať problémy s jeho vôňou. Po nedávnom privítaní Youki, 11-ročného labradora, som musel rýchlo nájsť tip. Dezodoračný sprej, vonná sviečka, dezodoračný typ „knôtu“ alebo dekoratívne ... Výber je obrovský! Týka sa to iba: tieto výrobky sú pre psov nebezpečné alebo nepríjemné, alebo sú neúčinné.
Pred riešením veľkej domácnosti je potrebné skontrolovať veľmi jednoduchú vec: je pes čistý? Má to dobrú vôňu? Ak nie, nemusíte to umývať dosť často. Je tiež možné, že váš pes má kožu alebo všeobecnejšie zdravotné problémy. Potom sa obráťte na svojho veterinárneho lekára. Avšak aj pri dokonalej hygiene bude váš pes stále cítiť. Poďme na nový začiatok!

Krok 1: Vysávačom odstránime srsť psov

Začneme vysávaním, aby sme odstránili väčšinu vlasov. Veľmi jednoduché! Kto povedal, že by to bolo komplikované? Prvé obavy: akonáhle je môj vysávač plný psích chlpov, vonia to zlé. A pri každom použití vysávač „rozptyľuje“ tento zápach, čo je problematické. Teraz je čas byť kreatívny. Pre bezsáčkový vysávač nalejem niekoľko kvapiek éterického oleja priamo na filter. Pokiaľ ide o vákuové vrecká, nalejte kvapky priamo na vrece. Váš vysávač potom rozptyľuje vôňu zvoleného éterického oleja.

Krok 2: vložte do práčky!

Zhromažďujem od psa všetky lôžka, koše a vypchaté zvieratá. Smer: práčka! Aby som toto všetko dezodorizoval, namiesto zmäkčovača pridám trochu octu a niekoľko kvapiek éterického oleja. Prichádzame k veľkej výzve: k pohovke. Môj pes miluje leňošenie na ňom a zaberá celý priestor. Takže som vždy premýšľal o zabalení gauča niekoľkými prikrývkami (ak nenájdem kryt správnej veľkosti). A keď nastane čas na čistenie, hodil som hody do stroja a vysával som pohovku.

Krok 3: Zaútočíme na koberce

Rovnako ako ja, pes je fanúšikom veľmi mäkkých a hustých kobercov. Dlhodobé zdriemnutie psov však vedie k rýchlejšiemu znečisteniu. Preto sa musia pravidelne umývať a profesionálne čistenie je pre moje portfólio pri tejto frekvencii sotva možné. Vyberáme systém D! Tip na dezodoráciu kobercov: - uistite sa, že váš pes nie je v prevádzke (bikarbonát pre nich nie je toxický, ale ak prehltol príliš veľké množstvo, bol by to problém) , - Veľkoryso pokrájam koberec sódy na pečenie, - triem sa tak, aby sóda na pečenie dobre prenikla do vlákien a dôkladne sa čistila.

Krok 4: okolitý vzduch

Pretože teraz je všetko čisté, zabezpečujeme, aby pocit sviežosti pretrvával! Na odstránenie zápachu z textílií pripravím malý sprej s: - 10 objemami teplej vody, - 1 objemom octu, - desiatimi kvapkami éterických olejov (uprednostňujú ihličnaté oleje a vždy ich schválim) vôňa vášho psa).
Tento magický lektvar nastriekam na záclony, koberce, kreslá a textílie všetkého druhu.

Krok 5: validácia príbuzným

Tým, že ste boli vystavení zápachu vášho psa, ste naň menej citliví. Aby ste si boli istí, že váš dom vonia čisto, opýtajte sa niekoho, kto nemá domáce zvieratá. Napríklad, ak máte čaj s blízkym, opýtajte sa ho. Pochybnosť bude odstránená!Komentáre:

 1. Tuktilar

  Nemáš pravdu. Som si istý. Pozývam vás, aby ste diskutovali.

 2. Zakiy

  In my opinion a very interesting topic. Offer everyone actively participate in the discussion.

 3. Qaseem

  Podľa mňa robíš chybu. Poďme o tom diskutovať.

 4. Tulkis

  I apologize for interfering ... I am aware of this situation. Človek môže diskutovať.Napíšte správu