Tipy

Vyčistite moč z mačacích textílií

Vyčistite moč z mačacích textílií

Všetci majitelia mačiek to musia vedieť: za nevinným a rozkošným vzduchom mačky sa niekedy skrýva skutočný malý diabol ... A keď sa naša mačka uľaví tam, kde to uzná za vhodné, spolužitie už nie je také príjemné, ako sa očakávalo. Pokiaľ ide o mňa, predstavujem svojho malého diabla: Gally. Toto mačiatko zozbieralo združenie a nechal som si ho, kým nenašla adoptívnu rodinu. Gally, autor rôznych zločinov, mi umožnil vylepšiť tipy na čistenie. Predtým, ako začnete leštiť každý kútik, je najlepšie porozumieť správaniu vašej mačky. Nebudeme klamať: konečným riešením, ako sa zbaviť mačacích močov, je to, že vaša mačka je čistá. Nečistotu mačky možno vysvetliť mnohými dôvodmi: jej vzdelanie, špinavý alebo zle umiestnený podstielka, stres, hormóny (pre mužov), prítomnosť iného zvieraťa doma ...

Jedno pravidlo: nepoužívajte bielidlo na čistenie mačacích močov!

Všetci máme v našej doprovode fanúšik bielidla, ktorý by povedal: „Na čistenie použijem bielidlo, navyše ho dezinfikuje!“ V skutočnosti to bude skôr naopak: mačky milujú vôňu odfarbiť. Akonáhle ste dokončili čistenie, vaše domáce zviera sa vráti a riskuje, že sa uľaví na rovnakom mieste. Namiesto toho môžete do krabice na odpadky vložiť niekoľko kvapiek bielidla, aby ste ich prilákali.

Ako čistiť mačací moč na oblečenie a textil?

Všimnite si: mačky sa radšej odľahčujú na skôr savých povrchoch. Čo nebude urovnávať naše podnikanie! Po vyskúšaní niekoľkých riešení vám dávam najobľúbenejší recept babičky: konečná zmes jedlej sódy - octu - éterického oleja. Princíp je jednoduchý: 1 - tkaninu po prvý krát vypláchnite perlivou vodou. 2 - Šťavu na pečenie nalejte priamo na škvrnu. Trieť tak, aby trochu prenikol do vlákien. 3 - Na bielizeň nalejte ocot (pozor, bude peniť!). 4 - Vložte všetko do zariadenia podľa obvyklého programu. Odporúčam vám pridať trochu levanduľového éterického oleja, ktorý nalejte do aviváže na vôňu. 5 - Vysušte a obdivujte výsledok! Ak však zápach stále pretrváva, neváhajte operáciu zopakovať.
Po komplikovanom období s Gally som bol schopný túto metódu vyskúšať na prešívaných prikrývkach a vankúšoch, ktoré vychádzajú bez zápachu. Všimnite si, že čím rýchlejšie budete prať textílie, tým ľahšie bude mať zápach. Nečakajte!

Ako čistiť mačací moč na textilnej pohovke alebo matraci?

Keď je ovplyvnená pohovka alebo matrac, je to ďalší boj! Na látkovej pohovke sa moč rýchlo vstrebáva. Ak sa vzdáte myšlienky stlačenia matracov alebo vankúšov na žmýkanie, rozdeľuje sa moč iba na väčšiu plochu. Ešte viac ako pre prané textílie, čím dlhšie budete čakať, tým ťažšie bude čistenie všetkého. V prípade textilných pohoviek po skontrolovaní skrytej časti pohovky, že nehrozí žiadne zafarbenie: 1 - Na škvrnu nalejte šumivú vodu a maximum absorbujte papierovou utierkou. , 2 - Opakujte operáciu preplachovania. 3 - Pôdu na pečenie nalejte veľkoryso, aby absorbovala zvyšnú tekutinu a dezodorovala. Nechajte pôsobiť 15 minút a hruškovú sódu zhruba vyberte.
4 - Pripravte nasledujúcu zmes: 3 objemy vody, 1 objem bieleho octu a desať kvapiek levanduľového éterického oleja. 5 - Nalejte prípravok na škvrnu. 6 - V prípade potreby operáciu zopakujte.
Opláchnutie vodou môže byť potrebné na odstránenie zvyškov hydrogénuhličitanu, ktorý zanecháva bielu škvrnu. Vyskúšal som niekoľko metód a nanešťastie som nenašiel striebornú guľku. Odstránenie zápachu je často veľmi ťažké. Aby som bol pokojnejší, rozhodol som sa pre prevenciu: spodný list na posteli a prikrývky na pohovke!

Pointa: rozhodnúť sa pre prevenciu!

Moč z mačiek, ktorý má veľmi silný zápach a ktorý sa ťažko čistí, sa rozhoduje pre prevenciu. Chráňte citlivé oblasti alebo zablokujte prístup, ak tam nie ste. Vždy majte doma bikarbonát, biely ocot a fľašu éterického oleja. Môžete robiť zázraky!